Nemá někdo recept na výborné wafle?

Chtěla bych si doma udělat pravé nadýchané wafle a nedaří se mi to…

Nejlepší odpověď
Dandi

Ingredience:vlažná voda 1/8 l
jablko 250 g
rostlinné máslo 200 g
prášek do pečiva 1 lžička
vejce 3 ks
hladká mouka 200 g
skořice 1/2 lžičky
mletý hřebíček 1 špetka
citron 1 ks
cukr 50 g
sekané loupané mandle 50 g
rum 1,5 lžičky

Postup přípravy receptu:

Z dobře očištěného citronu nastrouháme kůru. Jablka oloupeme, zbavíme jádřince a nakrájíme na drobné kostičky.

Promícháme máslo, cukr, citronovou kůru, přidáme vejce, prášek do pečiva a mouku. Směs na wafle s jablky ochutíme kořením, mandlemi, rumem a až teď přidáme vodu a pokrájená jablka. Promícháme.

Jablkovou směs na wafle nalijeme na spodní pečící plochu toastovače a upečeme.

Hotové jablkové wafle posypeme cukrem a podáváme.

Další odpovědi
Attack-design

Vafle 1

  • 100 g másla
  • 100 g mouky
  • 3 žloutky
  • 1/8 l do tuha ušlehané smetany
  • 3 bílky
  • trochu vanilínového cukru
  • strouhaná citrónová kůra

Máslo ušleháme do pěny s cukrem, žloutky a vanilínovým cukrem nebo citrónovou kůrou. Pak vmícháme do tuha ušlehanou smetanu, mouku a nakonec tuhý sníh z bílků. Pečeme.
Vafle 2

  • 4 vejce libovolné velikosti
  • 4 x tolik másla nebo margarínu než váží vejce
  • 3 x tolik cukru
  • 4 x tolik mouky
  • 1/2 balíčku pečivového prášku
  • 1/2 lžičky kardamomu
  • Na podání: práškový cukr a rybízový rosol

Podle váhy vajec navážíme máslo, cukr a mouku. Změklé máslo utřeme do pěny, přidáme cukr. Postupně lehce nahřátá vejce, pak mouku, prášek a kardamom. Pečeme.

Pocukrujeme a podáváme s rosolem. Nejlepší jsou horké.
Vafle 3

  • 160 g másla
  • 50 g cukru
  • 50 g vanilínového cukru
  • 2 vejce
  • 400 g polohrubé mouky
  • 1/4 kypřícího prášku do pečiva
  • 200 ml mléka

Máslo utřeme s cukrem a vanilínovým cukrem do pěny. Přidáme vejce a dobře ušleháme. Přidáme mouku prosátou s práškem do pečiva. Přilijeme mléko a vypracujeme těsto. Pečeme zlatohnědé křupavé vafle. Sypeme cukrem a skořicí
zbytek na

Zdroj: http://web.qu­ick.cz/apropos/RE­CEPTY/vafle.htm

Lencis

na odkaze najdete recept i s videonávodem 😉

Zdroj: http://ekuchar­ka.net/kynute-vafle-video/

FiveGirls

Dobrý den,vyfle se dají i koupit.Můžete si i koupit vafle a pak je ozdobit.Dáto málo práce.