Avatar uživatele
Registrovaný

Nejsme rozvedeni a manžel žije již 8 let ve společné domácnosti s paní. Bude mít tato paní nárok dědit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud paní nebude dědit rovnou ze závěti a nebudou dědit manželovi potomci (děti, vnoučata atd.) pak paní může dědit ve druhé třídě dědiců rovným dílem s vámi. Pokud má manžel aspoň jednoho potomka, paní nedostane nic.

viz § 1635 a násl. občanského zákoníku k nahlédnutí třeba zde: http://business.center.cz/…

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.