veronika36

Které politické zřízení by bylo bývalo nejlepší pro starověké Řecko?

Dobrý den, zajímalo by mě, které z pol. zřízení (oligarchie, aristokracie, demokracie, tyranida) by podle vašeho názoru byly bývaly pro starověké Řecko nejlepší (resp. tam tehdy nejlépe fungovaly)?

Odpovědi
Agneta

Ta tehdejší demokracie byla super. Nedávno tady byla otázka z čeho tam tenkrát žili ti filozofové a ostatní učenci. Žádnou kloudnou odpověď jsem tam nenašla, takže to ještě nevím…ale jisté je, že právě to otrokářství těmto umožnilo se zajímat o něco jiného, než obživu.