kytkavera

Poradíte, prosím, co mám dělat, když mně nejdou programy ČT? Viz popis.

Od včera mi nejdou programy ČT, zapojila jsem set top box EMOS em190 a zkusila přeladit. Výsledek,žádný program dvbT2 nenalezen, pouze dvb t všechny programy, co dosud, bez ČT. nNejblíž mám vysílač Pardubice Krásné. Pomozte, prosím, co dělat

Nejdou programy ČT

Odpovědi
orwell

Pokud jste postupovala správně, je pravděpodobná příčina v anténě, o které nic nepíšete. Řešil jsem stejnou věc a zjistil jsem, že set top boxy jsou v porovnání s TVP dosti tupé (tedy nevím, zda všechny, zkoušel jsem pouze dva typy) a vyžadují dost silný signál. Na pokojovou anténu, na kterou vše dosud perfektně fungovalo, teď ani ťuk. Vyzkoušel jsem bez úspěchu dvě pokojovky a nakonec jsem po všech laboracích skončil v jednom případě s podkrovní anténou dávající dostatečný signál a ve druhém případě novým televizorem, který pracuje perfektně i se stejnou pokojovou anténou, jako ten předcházející v dobách dřívějších. Takže bych to tipoval na nedostatečný signál. Oni totiž nyní vysílají na jiných kmitočtech a stará anténa zde nemusí vyhovovat. Krásné teď vysílá tuším na 28. kanálu (cca 530 MHz), 12. multiplex. Pokud nejste „v obraze“ pozvěte si na to někoho, kdo se v těchto věcech vyzná.

nyjono

Vyzkoušejte na televizi nastavit, možná ve složce media, nebo jiné nastavení, HDMI.
To by měl být ten kabel, co vede od Tv do STB-T2.

T1 mi na televizi jde i bez STB.
T2 mi nešel vůbec, hlásilo to žádný signál a známý mi poradi, že je potřeba v TV nastavit HDMI. Předtím tam byl pouze SCART.

Hlada

Zkus ručně naladit kanál 26 a podle teploměrů zjistit sílu a kvalitu signálu. Tím se vyloučí nebo potvrdí chyba v anténě. Když bude signál dobrý, podívej se do nastavení, jestli tam není volba DVB T1/T2. Díval jsem se do manuálu, ten je ale pod vší kritiku, takže se to musí vyzkoušet.
Když chodí T1, tak je kabel a volba vstupu v pořádku.

Vinpe

Podívat se na webové stránky:
https://www.ces­katelevize.cz/vse-o-ct/technika/di­gitalni-pozemni-vysilani-dvb-t/vysilaci-sit-1/
www.multiplex24.cz
Tel. 595 694 660

kytkavera

To vše jsem vyzkoušela, v televizi nastavila HDMI. Nejspíš bude opravdu problém v anténě. Mám ji na půdě už x let i se zesilovačem, ale nejspíš je na tohle krátká, protože i když dám ruční hledání 26.kanálu, nenajde žádný T2 a navíc DVBT hrozně kostičkuje. Takže STB vypojuji a jedu jen programy bez ČT a musím se obrátit na nějaké odborníky. Jen nevím koho mám hledat. Servis TV?