msi

Nejdou mi v TV žádné programy, čím to je?

Dobrý den, v tv mi z ničeho nic přestaly fungovat všechny programy včera večer. Zakoupil jsem nový set top box, ale nepomohlo, zakoupil jsem nový koaxiální kabel (ten bílej) a nepomohlo. Anténu máme někde na střeše bytovky pro 18 bytů společnou. Sousedům tv funguje normálně. Ukazuje mi to při automatickém hledání programů 0 % síly signálu a 0 % kvality signálu. Zapojeno je vše správně. Domnívám se, že může být chyba na straně tv.

Nejlepší odpověď
cochee

Nemůže být chyba na straně TV. Když máš set-top box, síla signálu nemá s televizí co dělat, televize funguje pouze jako zobrazovač. Pokud sousedům funguje TV normálně (a berou jako zdroj také STA) a vy už jste měnili i koax, zbývá už jen závada ve vaší účastnické zásuvce – ulomený vodič přívodního kabelu nebo něco takového. Asi by to měl proměřit technik.

Další odpovědi
da ny

Oba kabely jsou bez závad?
Koaxiální máte nový.
Co HDMI kabel nebo SCART kabel?

  1. Koaxiální kabel (propojení septop. boxu s anténní účastnickou zásuvkou, která je v pořádku, bez závad)
  2. Propojení set top boxu a televize

„Připojte HDMI kabel do set-top-boxu (HDMI kabel nebývá součástí balení set top boxu, je nutné jej dokoupit). Pokud máte starší typ televizoru, lze propojit prostřednictvím SCART kabelu.“

https://www.dvbt2o­vereno.cz/jak-zapojit
https://www.vo­dafone.cz/pece/te­levize/kabelo­va-tv/hd-mediabox/
https://www.pa­rabola.cz/forum/to­pic-95690/2/

Já mám nyní kabelovou TV. Měli jsme podobný problém
Doma byly 3 SCART kabely a všechny špatné, vyřešilo to zakoupení nového, pro starší TV..

Dochy

Ještě záleží jak jsou zapojeny kabely. Jestli sousedi neudělali na průchozí zásuvce nějakou prasárnu. Bylo by fajn zjistit zapojení. A nebo někdo někde ze zesilovače vykopnul zrovna ten kabel k vám do bytu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

da ny, SCART ani HDMI kabel s tímto problémem taky nesouvisí, tazatel nepíše, že má černou obazovku. Naopak obrazovka „něco“ zobrazuje – zobrazuje ukazatel kvality a síly signálu, které jsou na nule