ReSet

Nejde naladit kanály na televizi

Dobrý den , prosím o radu.
Dnes jsem z druhé ruky zakoupil tv – JVC LT55VU63L televize u bývalé majitelky normálně šla ( myslím prima , čt1, nova atd . )
Doma ale televizi nemůžu zaboha naladit .
Když dám automatické ladění vyskočí na mě – pozemní , kabelové,analo­gové,satelitní ladění zvolím pozemní nic .
Manuální vše odsouhlasím dám hledat také nic .
Máme anténu EMOS- EM-27LTE z antény jde koaxiál do směšovače ( máme je rozvedené po domě do anténních zásuvek ) ze zásuvky v obýváku propojím do televize a nic … Zkoušel jsem i rozdělat anténní zásuvku ale je připojená dobře . Na televizi funguje internet , ale kanály prostě nenaladím .
Díky za jakoukoliv pomoc :)

Odpovědi
magorvkleci

U bývalé majitelky TV šla na pozemní vysílání?
Na této zásuvce by šla naladit na pozemní vysílání jiná (půjčená) TV?

petrph

Ono to „pozemní vysílání“ by už řadu let mělo znamenat DVBT2. Ale jak jsem se díval, tak ta televize JVC LT55VU63L by měla podporovat. Ale radši se podívej do manuálu, jestli se to tam nemusí nějak zvlášť zapnout.
Ale je nutný předpoklad, že to podporuje i ta vaše anténa, ty se taky před lety musely často na DVBT2 předělávat. Doufám že to máte s jinými televizemi odzkoušené že s nima to přes tu anténu DVBT2 funguje – mělo by vám tam naskočit desítky stanic.

Dochy

Vyzkoušej jinou TV na stejnou anténní zásuvku.

ReSet

Anténa je nová a podporuje dvb-t 2 stejně tak by měla televize , zkusim teda ještě zapojit jinou televizi . Manuál jsem poradne prostudoval . Nikdy jsem s tím neměl problém naladit televizi je mi to holt záhadou .