Dada9898

Jak naladit na nové TV bezplatné programy?

Zdravím, chtěl bych se zeptat kupoval jsem novou televizi do kuchyně a k tomu koupil levnou anténu která se jen zezadu zapojí a to je vše co to mám zapojené + kabel do elektriky od televize a bohužel se mi nedaří chytit bezplatné kanály. Nevíte někdo co s tím? Popřípadě mi něco doporučit? Jednu starší televizi máme v obýváku která jede přes septobox a je napojena na Satellit, ale tuhle novou skrz to že je v jiné místnosti jí bohužel nemohu napojit a nevím jak nejjednodušeji to udělat jelikož mi tam stačí pár bezplatných programů.

Odpovědi
Hlada

Chyba může být v televizi, anténě nebo v místě, kde není signál. To je potřeba ověřit postupnou výměnou za jíné, zaručeně funkční přístroje.
Když všechno selže, přečti si návod, jestli tam není nějaká hrubá chyba, jako chybějící napájení antény, ladění analogového pásma a pod.

cochee

Nejjednodušší rada a v této situaci bez dalších podrobností popisu stavu asi jediná, je pokusit se anténou pootočit, dejme tomu o osminu kružnice a znovu spustit automatické ladění. Pokud nic, znovu osminu kružnice a zopakovat. Jakmile je alespoň jeden „balík“ kanálů (říká se mu „mux“) zachycen, objeví se několik stanic a je napůl vyhráno. Je třeba najít nějakou informaci, má ji každý přijímač digitální TV, kde je zobrazena síla a kvalita signálu té konkrétní zachycené stanice. Pak dalším jemným pootáčením antény najít co nejlepší hodnotu těchto dvou ukazatelů, aby byl příjem co nejkvalitnější. Předpokladem je, že ta anténa, byť jednoduchá a levná, je otočná a nejde o prostý teleskopický „prut.“ A také, že ona nová televize je nová nejen podle data zakoupení v obchodě, ale i podle data výroby – musí umět přijímat vysílání standardu DVB-T2. Pokud by to náhodou neuměla, je třeba k tomu ještě přikoupit set-top box, avšak nikoliv na satelit, jak máte v obýváku, ale právě na příjem digitální terrestriální televize DVB-T2.

Dochy

Zjisti si jak daleko jsi od vysílače a jestli něco necloní. Ideální by bylo pozvat anténáře – ale trochu se to prodraží (nejspíš by to stálo za to) ty pokojové antény jsou použitelné jen tam, kde je opravdu dobrý signál. Pokud z okna nevidíš na vysílač, pravděpodobně nemáš s pokojovou anténou šanci. Samozřejmě zkusit to můžeš, třeva budeš mít štěstí.
https://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/
tady lze nalézt vysílače v okolí. Zjistit si jestli máš něco opravdu blízko.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.