xiperio

Nějaký státní úřad pochybí a dostane pokutu. A tu pokutu zaplatí druhému státnímu úřadu. Jaký to má smysl?

Každou chvíli se píše, že nějaké ministerstvo, nebo státní úřad pochybil v nějaké věci a dozorový orgán, nebo soud mu napařil pokutu. Má taková pokuta smysl?
Anketa :
Měl by za to nést hmotnou odpovědnost konkrétní úředník, který to zavinil a zaplatit škodu, která vznikla, popřípadě
i pokutu?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano

Pokud je pojištěný na způsobené škody a má hmotnou zodpovědnost. Soud ale může rozhodnout i v ostatních případech. Hraje roli i to, zda pochybení úředníka bylo jen nedbalost, nebo úmyslné.

Další odpovědi
jsemjá

Ano

Dochy

Ne

Jaký to má smysl?
Ne!

Nauč se pokládat otázky a stavět ankety. Rád bych se tu rozepsal k tématu ale… K takovéhle anketě to zkrátka nejde.

Pepa25

Jak víte, že to na příslušného úředníka nedopadne? A jak se ten dopad liší od soukromé firmy?