Avatar uživatele
KubikS7

Nějaké novinky ohledně kolihy tenkozobé(Numenius tenuirostris)?Četl jsem,že je těsně před vyhynutím.

Dozvěděl jsem se , že zbývá nějakých posledních 50–100 jedinců. Jsou známa aktuální pozorování tohoto druhu. Ochrana zvířat mě velice zajímá , byla by škoda , kdyby tento druhy vyhynul.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4472 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Tak při takovém počtu to opravdu vypadá špatně, protože pro dlouhodobou existenci je v populaci potřeba min. 500 jedinců.
Pro přesnější informace se obrať na Českou společnost ornitologickou – birdlife.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gobls

No, nevím víc než co se dá najít na netu (samozřejmě používat i cizojazyčné zdroje), ale každopádně úchylové ve Francii stále střílí příbuzné druhy, vůbec ti Francouzi mě pěkně se..u, tam střílí snad všechno co se hýbe, stejně jak ve středomoří, navíc tam legalizovali použití kamenných pastí, a té nové směrnici pro chov slepic se taky neráčili přizpůsobit, ještě k tomu to jejich svinstvo foie gras… přinejmenším bych bojkotoval jejich výrobky!
PS: každý den zařve přibližně jeden druh = důsledek přemnožení a hamižnosti člověka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek