KubikS7

Nějaké novinky ohledně kolihy tenkozobé(Numenius tenuirostris)?Četl jsem,že je těsně před vyhynutím.

Dozvěděl jsem se , že zbývá nějakých posledních 50–100 jedinců. Jsou známa aktuální pozorování tohoto druhu. Ochrana zvířat mě velice zajímá , byla by škoda , kdyby tento druhy vyhynul.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak při takovém počtu to opravdu vypadá špatně, protože pro dlouhodobou existenci je v populaci potřeba min. 500 jedinců.
Pro přesnější informace se obrať na Českou společnost ornitologickou – birdlife.cz

Další odpovědi
gobls

No, nevím víc než co se dá najít na netu (samozřejmě používat i cizojazyčné zdroje), ale každopádně úchylové ve Francii stále střílí příbuzné druhy, vůbec ti Francouzi mě pěkně se..u, tam střílí snad všechno co se hýbe, stejně jak ve středomoří, navíc tam legalizovali použití kamenných pastí, a té nové směrnici pro chov slepic se taky neráčili přizpůsobit, ještě k tomu to jejich svinstvo foie gras… přinejmenším bych bojkotoval jejich výrobky!
PS: každý den zařve přibližně jeden druh = důsledek přemnožení a hamižnosti člověka.