zjentek

Můžou vyhynout slepice?

Vyhynulý pták slepice..

Veselé Velikonoce ;)

https://www.po­casicz.cz/aktu­ality-o-pocasi/aktuality-471/na-velikonoce-promenlive-pocasi-3439

Odpovědi
annas

Mluvilo se o tom v souvislosti se záplavami, když se slepice utopily, nebo se po opadnutí vody infikovaly na mokré trávě, nebo hodně jich bylo třeba utratit v souvislosti s ptačí chřipkou.

Ale vzhledem k ceně vajec se rozšířil počet drobných chovatelů na venkově, i když chov má samozřejmě výhody i nevýhody.. Je třeba mít dost prostoru, výběh, aby byly slepice spokojené.

Snad slepice mevyhynou, ale není vždy jisté, zda vajíčka, která kupujeme v obchodě, jsou vždy OK. Před několika dny jsem poslouchal vyjádření hlavního veterináře, že se především v polských vejcích nacházejí antibiotika a podobné příporavky. Takže se hodně vajec likviduje.

Existuje náhražka vajec tzv. Vajahit. Na pečení snad ano, ale co zdobená velikonoční vajíčka? Tradice se stále udržuje.

Jak se praví v bibli: " Nebe a země pominou, ale má slova nikdy nepominou…"

Jak to bude v daleké budoucnosti? Těžko říct?

Drap

Teoreticky by to možné bylo. V reálu lze ale předpokládat, že lidstvo jako takové vyhyne dříve než slepice.

aliendrone

A které máš na mysli – ty s křídly nebo ty s rukama? ;) :D :D