VojtěchKubán

Nedoručený dopis ze zahraničí

Zdravím, známý mi poslal z Velké Británie dopis, klasickou obálku prioritně, říkali že by to mělo trvat 3–5 pracovních dní, už je to avšak 7 pracovních dní a dopis stále nikde. Dá se s tím něco dělat? Jdou dopisy přes celnici kde by se to mohlo zaseknout nebo přes celnici chodí jen větší zásilky když to jde ze země mimo EU?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to bylo zasláno doporučeně, šlo by dohledat. Pokud pouze obyčejný dopis dohledat nejde a ani se o to nebude nikdo pokoušet.

Další odpovědi
Pepa25

7 pracovních dnů je ještě brzy na reklamaci, ale odesílatel vám může potvrdit, kdy přesně to poslal a pokud to poslal doporučeně a má podací číslo, tak lze může zjistit stav doručení pomocí trackovacího nástroje: https://www.ro­yalmail.com/track-your-item

Ametyst

Z Británie chodí pošta pomalu. Někdy chodí přes Německo, a tam to orazítkují, někdy je tam razítko z Malty. Deset dní je asi průměr.

Emefej

Co ti odpověděli na poště?

VojtěchKubán

Na poště jsem osobně ještě nebyl, teprve dneska to začínám řešit. Psal jsem dneska email ale ještě neodpověděli. Nevím jestli se může stát že dopis z nějakého důvodu nebude doručený na adresu ale na nejbližší pobočku, ale předpokládám že to by mi nechali ve schránce oznámení o nezastižení, a to jsem nedostal.