Avatar uživatele
Registrovaný

nedořešený pronájem obecního pozemku

Zažádali jsme o pronájem obecního pozemku, který je vedený jako trvalý travní porost, za účelem využívání jako zahrádky. Zastupitelstvo to schválilo včetně konkrétních podmínek a ceny. Smlouva o pronájmu ale doposud nebyla sepsána. Starosta to stále oddaloval s tím, že nemá čas, a že se to musí správně napsat, a že se musí poradit atd. a navrhl, ať pozemek začneme užívat a legislativně se to potom dořeší. Chodila jsem za ním 5 měsíců a stále nic. Pozemek využíváme a nikdo nic nenamítá. Takto to trvá již dva roky. Chtěli bychom to vyřešit tím, že bychom pozemek koupili. Jako nájemníci bychom prý měli předkupní právo. Ale takto? Bojím se, že když obec vyhlásí záměr prodeje a najde se někdo, kdo dá víc, máme smůlu. Jakou má váhu rozhodnutí zastupitelstva? Mohli jsme v takovém případě podat námitku k nečinosti? Nedostali jsme žádné písemné vyrozumnění, o souhlasném rozhodnutí zastupitelstva vím proto, že jsem se ho jako občan účastnila. Je nějaká doba platnosti rozhodnutí zastupitelstva, nebo bychom mohli požadovat smlouvu o pronájmu na základě dva roky starého rozhodnutí? A jak by se počítala kupní cena? Není to v zastavitelném území obce, není tam ani voda, ani elektřina, v KN je to vedeno jako trvalý travní porost, ale nyní je tam od nás 6 ovocných stromků.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Rozhodnutí zastupitelstva má časově neomezenou platnost. Doporučuji Vám se obrátit na některého zastupitele a zkusit to řešit přes něj, pokud nebude ochoten, tak obec vyzvěte písemně k uzavření dohody o pronájmu, pokud Vám nevyhoví, obraťte se na právníka.

Pokud o něčem rozhodne zastupitelstvo a toto rozhodnutí zastupitelstvu přísluší, nemůže starosta rozhodnutí mařit.

Jak se počítá cena nevím přesně, jsou na to tabulky a musím říct, že jako ekonomka se v nich vůbec nevyznám:-(( Je to hodně složitý výpočet.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.