Gestas

Nebylo by možné odebírat nosorožcům rohy, aniž by byli zabíjeni?

Nejlepší odpověď
annas

Někde se to dělá, především na farmách.

Je to náročná práce, ale ochránci se snaží zabránit jejich zabíjení. Roh doroste asi za 18 měsíců – 24 měsíců.

Ve volné přírodě by mohlo dojít ke snížení schopnosti zvířat ochránit mláďata před škodnou, jako jsou hyeny a lvi.

https://www.cnn­.com/2016/09/20/a­frica/the-conversation-rhino-dehorning/index­.html

https://blogs­.scientificame­rican.com/guest-blog/dye-and-poison-stop-rhino-poachers/

Takže uříznutí rohů je kontroverzně diskutovaná možnost záchrany. Během tohoto postupu jsou zvířata uspána a jejich rohy jsou odříznuty pomocí řetězových pil, aniž by bylo zvířatům ublíženo.

Jenže náklady na léčbu jsou mezi 620 a 1 000 dolary. Pahýly, které zbyly, aby rohy mohly vyrůst, jsou stále pro pytláky zajímavé. Podle SRI bylo v Zimbabwe před dvěma lety zabito šest nosorožců krátce poté, co jejich rohy byly zkráceny.

Další odpovědi
Drap

Je to možné, a běžně se to dělá, třeba v zoologických zahradách. Roh se normálně odřízne a roste dál. Problém je v tom, že ve volné přírodě si to nosorožec nechce nechat dělat a jakkoli ho přemlouvat je dosti problematické.

klumprt

Asi ano, ale když je mrtvej, tak je to jednodušší.

marci1

Je to možné (na farmách) a samozřejmě lepší, než kvůli rohům zvířata zabíjet. Dokonce loni začala první oficiální dražba rohů ohrožených nosorožců ( i přes protest expertů a kritiků). 🙂
Pytláci v roce 2016 v Jihoafrické republice zabili 1054 nosorožců! ☹

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ve­da/2218891-zacala-prvni-drazba-rohu-ohrozenych-nosorozcu-pres-protest-expertu-i-kritiku

Professional

Nosorožec bez rohu není nosorožcem. Nejraději bych to ale zakázal úplně. Je přeci absurdní, že si někdo zpeněžuje smrt nevinných zvířat.

Cheza

Určitě, ale asi by s tím moc nesouhlasili (myslím ty nosorožce). Je zase fakt, že je lepší být bez rohu a živý, než bez rohu a mrtvý. V tomto případě jde zřejmě estetická stránka poněkud stranou. Iv.

Medulka.013

Nebylo by raději možné, abychom pochopili, že pro lidi jsou ty rohy naprosto bezcenný, ale pro nosorožce nikoliv?