Smack

Nebylo by lepší aby celá EU zachránila Ukrajinu, jinak Putin do budoucna bude válčit znova kvůli území.

Válka.

Nejlepší odpověď
Kepler

Určitě ano. Všichni víme jak dopadla Evropa, která se stavěla vůči Hitlerovi nerozhodně a dovolila mu znovu vyzbrojit Německo a pak napadnout Polsko i další země.

Další odpovědi
Ametyst

Jak to tak z dálky pozoruju, ten, kdo je naťěšený válčit, není Rusko, ale Západ, který se naopak k Rusku nebezpečně přiblížil a obkličuje ho. Putin má rozum a ví, že je proti NATO slabý. Ukrajina je velký potížista.

dubraro

EU nedokáže zachránit ani sama sebe. Chraň Bůh, aby se vydala zachraňovat někoho dalšího.
Putin nepotřebuje dobývat Ukrajinu kvůli území, v Rusku ho má dost a dost.

Kazatel

Jak chceš Ukrajinu zachránit? Neudělali jsme nic proti útisku tamních menšin, nic proti ozbrojeným výpadům na rusky mluvící oblasti, nic proti záhadným ztrátám plynu z plynovodu, nic pro dohody, jež měly zabránit přibližování se NATO ruským hranicím, posílali jsme tam v rozporu s konvencemi vojenskou techniku i munici, teď bys navrhoval udělat z Ukrajiny evropské bojiště, nebo raději neklást v zájmu co nejmenších ztrát na životech odpor? Ale pak, kde se to kdy zastaví?

Viktorie II.

Jo, mohla by zachránit Ukrajinu a hlavně odkopat sarkograf v Černobylu.

paul1

Já už jsem z toho mírně řečeno zmatený – jak říkal major Terazky. Je evidentní, že válku vede Rusko. Vede ji proti Ukrajině, to je také jasné. Tak kde je problém? Hledá se, na koho hodit Ruskou agresi?

Kryšpín

Rusko je agresor a okupant co to přinese místo dohody, chleba za padesát a benzín za stovku a kdo na tom vydělá zbrojaři na obou stranách.
Nyní záleží na západu a obranném paktu NATO, zda si uvědomí, že má Rusko sedm tisíc jaderných hlavic v plné pohotovosti a je schopno je použít.
A názor prolhaných ruských médií, UA neplnila dohodu za osm let nešlo vyřešit Donbas / Kosovo se vyřešilo za dva roky /, místo toho vláda UA a president pozval Kanadské, Anglické, USA vojáky na UA včetně vyzbrojování a přípravy útoku na Donbas k tomu umístění USA raket namířených na Rusko.

Krupice

Ametyst: Nechápu tvou zaslepenou nekritičnost k Rusku.

Herjulfson

Dubraro ano, oni nepotřebují to území, ale strategický zbrojní průmysl, který je převážně v blízkosti hranic.

Ametyst

Krupice: Proč bys to měl chápat? To není sportovní zápas, kde fandím jedné nebo druhé straně. Tohle je špinavá politika, a protože je Západ v loji, válka se mu hodí. Včera v britském parlamentu Boris hřměl, jak uvalil sankce na 7 ruských bank. Opoziční lídr Keir Starmer mu oponoval, že je to ještě málo, a že by Británie měla přitvrdit. Ono je dobré vynechat komentáře pisálků, a poslechnout si, co kdo říká a dělá. Nejsem závislá na češtině a pisálcích z Prahy, co mají jedinou kvalifikaci CtrlC-CtrlV.

Krupice

Já nefandím žádné straně, protože to právě není fotbalový zápas. Ale mi jasné, že jak Rusko tak USA mají mocenské manýry a obě velmoci se chovají nenasytně. Ale ty tu démonizuješ jen jednu stranu, tak kde je ta kritičnost?

Viktorie II.

Sto lidí, sto názorů.