JerryCA

Je možné navýšení hypotéky před koncem fixace?

Dobrý den, cca za půl roku mi bude končit fixace na hypotéce u Hypoteční banky. Při refinancování bych chtěl požádat o navýšení úvěru cca o 150tis na rekonstrukci bytu. Nová kuchyň, podlahy, okna atd. Část bych možná využil i na jiné účely, případně jako rezervu na horší časy. S bonitou a splácením by neměl být žádný problém. Je toto možné? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Dochy

Možné je téměř cokoli. Otázka je co na to zrovna Tvá banka. Nezbývá než se zeptat tam. Další možnost je refinancování, nová banka by mohla být vstřícnější. Pokud to myslíš vážně, začal bych sondovat co nejdřív.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, z principu je možníé navýšení v rámci refinancování hypotéky, ale i u stávající banky resp. jsou možné dvě hypotéky na jednu nemovitost. Jen pozor: klasická bankovní hypotéka je vždy účelová – na bydlení (resp. proplacení nákladů souvisejících s pořízením, opravou apod.)

Edison

Kde zase máme hledat nějakou otázku??? Proč není v poli pro otázku? Nemluvě o tom, že ti tohle rádi zodpoví banka, ve které máš úvěr.

Michálek1245

Dobrý den, jako teoreticky to možné je. Jen teda nevím, proč by to někdo dělal. Podle mě je účinnější třeba refinancování, kdy jednu půjčku splatíte tou druhou, ale ta druhá bude už navýšená o tu částku. Čistě teoreticky lze tohle vyřešit i v rámci jedné banky a jejich druhého produktu. Prostě a jednoduše si to necháte přepočítat podobně jako třeba povinné ručení, jen to říkám hodně zjednodušeně.

Gardner Smit

Příspěvek smazán administrátorem.

JerryCA

Nevím co na otázce nechápete. Jde mi o to zda je to vůbec možné, případně u jiných bank než je ta moje současná.

Dochy

„navýšení hypotéky před koncem fixace“ je heslo, nikoli otázka 😉