Avatar uživatele
JerryCA

Je možné navýšení hypotéky před koncem fixace?

Dobrý den, cca za půl roku mi bude končit fixace na hypotéce u Hypoteční banky. Při refinancování bych chtěl požádat o navýšení úvěru cca o 150tis na rekonstrukci bytu. Nová kuchyň, podlahy, okna atd. Část bych možná využil i na jiné účely, případně jako rezervu na horší časy. S bonitou a splácením by neměl být žádný problém. Je toto možné? Děkuji za odpověď.

Zajímavá 0 před 1434 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Možné je téměř cokoli. Otázka je co na to zrovna Tvá banka. Nezbývá než se zeptat tam. Další možnost je refinancování, nová banka by mohla být vstřícnější. Pokud to myslíš vážně, začal bych sondovat co nejdřív.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Ano, z principu je možníé navýšení v rámci refinancování hypotéky, ale i u stávající banky resp. jsou možné dvě hypotéky na jednu nemovitost. Jen pozor: klasická bankovní hypotéka je vždy účelová – na bydlení (resp. proplacení nákladů souvisejících s pořízením, opravou apod.)

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Kde zase máme hledat nějakou otázku??? Proč není v poli pro otázku? Nemluvě o tom, že ti tohle rádi zodpoví banka, ve které máš úvěr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, jako teoreticky to možné je. Jen teda nevím, proč by to někdo dělal. Podle mě je účinnější třeba refinancování, kdy jednu půjčku splatíte tou druhou, ale ta druhá bude už navýšená o tu částku. Čistě teoreticky lze tohle vyřešit i v rámci jedné banky a jejich druhého produktu. Prostě a jednoduše si to necháte přepočítat podobně jako třeba povinné ručení, jen to říkám hodně zjednodušeně.

Avatar uživatele
Gardner Smit

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1254 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JerryCA

Nevím co na otázce nechápete. Jde mi o to zda je to vůbec možné, případně u jiných bank než je ta moje současná.

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

„navýšení hypotéky před koncem fixace“ je heslo, nikoli otázka 😉

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání