zenda

Návrh na změny zákoníku práce – kam se obrátit?

Daně máme jako ve Švédsku, ceny jako na západě, platy jako na východě a o životní úrovni ani nemluvím !!!!
Klidně budu dělat do 67let, ale chci mít taky adekvátní volno na odpočinek. Myslím tím, mít ze zákona NE 4týdny dovolené, ale 6týdnů !!! ( myslím, že by to ocenili nejen rodiče s malými dětmi, ale i starší pracující ) Pracovat pouze 8,00h i s obědem a NE, že musíme oběd naddělávat !!! Vzhledem k tomu, že před revolucí se chodilo v 57letech do důchodu ( ženy ) a po revoluci se věk do důchodu o 10let prodloužil – tak každý normální, inteligentní člověk jistě sám příjde na to, že pracovat 11měsíců v roce a veškeré nepracovní volno, lékaře a podobně si naddělávat, je prostě neúnosné !!!! V takovém tempu a v takových podmínkách se nedožijeme ani té ŠEDESÁTKY. Jak se u nás říká, při podniku se postaví KREMAČKA ( tak jak na západě mají podnikové jesle ) a až nás to v těch 60letech v práci klepne, tak nás rovnou z kanclu výtahem svezou do toho našeho podnikového krematoria a spálí 🙂… Prý to vyjde VŠECHNY levně – jak stát, tak rodinu !!!
Díky za odpověď – Brno
Doplňuji:
A co to navrhnout některým vládním stranám jako návrh na jejich nový volební program 🙂( Napadají mne komunisti – o těch se moc nemluví !!! A tu bandu – co je teď na hradě – tu úplně ignorovat !!! )
A co tak oslovit odboráře ???

Nejlepší odpověď
anonym

Zapomínáš na silnou loby zaměstavatelů, jimž ZP připadá stále měkký a málo flexibilní a ještě mohou argumentovat japonci, kteří si dovolenou neberou vůbec.
A ti už mají dávno funkční páky, na rozdíl od nás.
Jinak každý z nás má v místě bydliště svého poslance, ale to by musel být všeobecný a celonárodní tlak. Tady stýskání si a hospodské tlachání pranic nezmění.

Další odpovědi
dědapetr

Kdo kdy slyšel,že otrokář poslouchá názory otroků.

anonym

Všichni se mužeme obrátit,ale na „lampárnu“ ! My,obyčejní lidé s tím nic(zatím)neu­děláme.

zenda

Na zaměstnavatele nezapomínám – mámje denně před očima a je mi jasné, o co jim jde !!! No a Japonci mne neberou. Nic, je vidět, že opravdu není asi pomoci a výhledově z nás asi sedřou dnešní MOCIPÁNI kůži. Zrovna hrají AC/DC, tak aspoň nějaká vzpruha 🙂…