nikkk

Návrh na trest podal samosoudce okresního soudu. Soud se tak bude konat také na okrese?

Proti návrhu trestu samosoudce jsem se odvolala. Již jsem se na tuto otázku zde ptala, ale přijde mi, že se nejdená o odvolání proti rozhodnutí soudu. Jedná se teprve o odvolání proti návrhu trestu. Myslím, že by soud měl probíhat na okresním soudě, ne? Jelikož žádný soud na okresním soudě ještě neproběhl. A podala bych-li odvolání proti rozsudku okresního soudu, poté až by to šlo na krajský soud, ne?

Nejlepší odpověď
Ravenne

Pokud soudce již navrhl trest, mohl tak udělat jedině v rozhodnutí, takže odvolání by se poslalo na krajský soud. Samosoudce nemůže navrhnout trest bez soudního řízení. Pokud to byl peněžní trest a byl formou platebního rozkazu, tak odporem proti němu by bylo zahájeno klasické soudní řízení u stejného soudu.