Avatar uživatele
Hufnágl

Navedete mne na stránku, kde bych koupil něco do počítače? Viz popis otázky.

Mám jeden PC a dva HDD. Ten druhý HDD bych chtěl nějak propojit, abych mohl využívat oba HDD z jednoho PC. Vím jen to, že jeden musí být nastavený jako primární.
Poradíte?
P.S. Doufám, že je otázka i zadání srozumitelná pro „všechny“!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1501 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud nechcete ten druhý HDD strčit dovnitř, tak hledejte „externí box“ nebo „box na HDD“. Záleží, jaký je to typ disku (2,5 palce, 3,5 palce, SATA nebo jiný). Propojuje se to pak s počítačem přes USB, takže žádné zvláštní nastavování nenní potřeba (externí HDD pak funguje jako velký flash disk). Prodává každý eshop s elektronikou.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Hufnágl Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Zelenej tajtrdlik, druhý na trhu a mnoho a mnoho dalších. Ale když tomu nerozumíš, svěř to raději jinému dítěti, který to jistě rádo zprovozní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Pokud je to to co myslím, tak toho má každej ajťák plné šuplíky. Zeptej se někoho kdo do toho dělá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Když cheš dát disk do bedny, tak k připojení potřebuješ dva kabely.
Datový a napájecí.
Než ale něco objednáš, tak potřebuješ vědět, jestli jde o disk SATA nebo IDE. Mají rozdílné konektory. Dál potřebuješ vědět, jestli vůbec budeš muset napájecí kabel kupovat. Nejspíš budeš mít ze zdroje rezervní vývod, takže si to nejdřív zkontroluj.

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Pepa25
Díky za plodnou odpověď. HDD chci dát do bedny a když jsi napsal SATA, našel jsem https://iczc.cz/2pt9cvka­h0hav95d121n76c1sc-2_1/obrazek . Je to ono, co potřebuji?

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Klíčové je jestli je to 2,5" nebo 3,5" disk – mají stejný konektor, ale jiné nároky na napájení. Jinak v kablech se moc nevyznám, proto se mi líbí řešení v podobě „šuplíku“ https://www.czc­.cz/axagon-ee25-xa3-cerna/200909/pr­odukt nebo adaptéru https://www.czc­.cz/axagon-adsa-fp2-usb3-0-sata-6g-2-5-hdd-ssd-fastport2-adapter/200902/p­rodukt

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

edison
Nepochopil otázku, heč.
Cituji: Ten druhý HDD bych chtěl NĚJAK propojit. Konec citace. Myslíš, že ten zelený skřet mi součástku na propojení nabídne sám?

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Nemusíš vůbec k tomu hnusnému zelenému skřetovi. Zkus třebas www.krup.cz, v oblasti kablíků, konektorů a udělátek má nepřekonatelný sortiment

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Dík za radu. Objednáno u CZ.

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Pochopil. Nabídne, když se tam zeptáš. Nabízí toho mraky na svých stránkách pro nejrůznější tvoje „nějak“.

před 1501 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet