pusinka50

Navazuji na svou otázku před 17 dny a nyní se ptám už konkrétně. Jak jste spokojeni s novou verzí e-mailu na seznam.cz?

Už bohužel mám novou verzi, přestože jsem ji ve Zkušební verzi e-mailu po vyzkoušení jasně odmítla odkliknutím „Nechci“. Chtěla bych vědět, jak ji přijímáte? Každý ji tam odmítá, nikdo s ní není spokojen. Ani já ne. Bohužel ani po více než hodině(!) snažení se mi nepodařilo tam své nespokojené připomínky vložit (že by byl systém Seznamu natolik zahlcen?). Jsem pěkně naštvaná, že mi bylo vnuceno, co nechci a bude mi trvat hodně dlouho, než se s novým e-mailem smířím, jestli vůbec někdy. Zkoušeli jste psát své připomínky k novému e-mailu přímo Seznamu.cz? Jaké jsou vaše pocity z nové podoby e-mailu?

Nejlepší odpověď
briketka10

Já se s novou verzí smířila. Nemohla jsem přijít na to,
jak psát, ale bylo to jednoduché. Zapnu – přepnout na
prostý text a potom se vrátím. Jen jsem nezjistila, kde
se upravují barvy :(

Další odpovědi
quentos

Nejsme.
Je nepřehledná, a co nejvíc bije do očí, nápis „vrátit“ na vracecím tlačítku nahradili nesmyslným pleonasmem „vrátit zpět“.

Kepler

Nová verze mi tam taky naskočila sama, myslím, že si zvyknu, tak jako jsem zvyknul na novou verzi Seznamu před lety. Moc často nemajluju, tak ještě pořádně neumím posoudit. Ještě mám adresu na centrum.cz, tam je to podstatně horší a nespolehlivé.

Mc Merkurion

… no jo, zase novoty, a jako vždy k horšímu, ale zvykám si …

iceT

Nevím, jelikož na meil chodím přes applu na tabletu, tudíž jsem změny nezaznamenal.

jepik

Vadí mi správa kontaktů jsem zvyklí nejdříve na příjmení a potom na jméno, nejde nijak předělat psal jsem dotaz jak je možno kontakty upravit od Seznamu žádná odpověď. Správa kontaktů se jim vůbec nepovedla !!!!!!

gecco

  • je mi to fuk, na SeznamMail lezu tak jednou za uherský rok
  • je velmi pravděpodobné, že ´Seznam´ nechce znát negativní ohlasy
  • je velmi pravděpodobné, že ke změně (no – je fakt, že to nevím…) došlo ve vztahu se změnou nějakých marketingových ´zásad´ – a představy (zaplacené reklamou) markeťáků jsou takřka nedotknutelné (názory uživatelů)
  • buďto se s tím smiř – anebo si v mailboxu nastav trvalé přesměrování pošty na mailbox (ten si předem založ) někde, kde tě poskytovatel bude (aspoń nyní) méně dožírat

😉

Drap

Mám stále starou verzi a novou ani nebudu zavádět.

pl4toon

Copak podoba, na ní mi tolik nezáleží, jako na funkčnosti. A s tou jsem víceméně spokojen, systém běží na moderních prvcích, je svižnější, Firefox na skriptech krásně sviští. Ale nelíbí se mi osekané funkce. Zvlášť špatně vydýchávám skoro nulovou správu kontaktů. Už jsem jim to napsal asi před týdnem, využil jsem k tomu odkaz vlevo dole po přihlášení. Doufám, že na funkcích zapracují.
I když by mi to mohlo být jedno, poštu spravuji přes klienta, v práci přes imap, doma přes pop3. Ale občas se člověk připojí i z webu a pak ocení funkce, které mu práci usnadní a ne omezí.

ivzez

Seznamu je úplně jedno, jestli uživatelům nový e-mail vyhovuje nebo
ne, měnit (asi) nic nebude, takže je úplně jedno, co si o něm myslíme.

Pár věcí mi tam vadí, ale řekla jsem si, že mám jenom
dvě možnosti → buď si na ně zvyknout nebo přejít jinam.

Nejvíc mi vadí, že mi pošta s e-mailem na Seznamu chodí
s označením „Seznam Email“ místo původního jména a příjmení.
A hned na druhém místě je barva textu příchozích e-mailů.
Tmavě modrá barva na tmavém pozadí se nedá číst…

briketka10

Drape
omylem jsem Ti dala paleček. Je to tak e-mail od
seznam.cz byl nastaven opravdu automaticky :(

pusinka50

Ad drap: oni právě to zavedli automaticky

pusinka50

ad gecco: tím "trvalé přesměrování pošty na mailbox " myslíš asi zřídit si nový e-mail jinde? Ale kde, jaké domény, či jak se tomu říká, jsou dobré? Např. na Post, gmail atd? No, ptám se jako blbeček, tak polopaticky prosím:-)

cochee

Post.cz, email.cz a možná ještě další jsou jen „aliasy“ seznamu, to bys přešla z bláta do bláta ☺Můžeš také vyzkoušet mail centrum.cz, kam patří taky aliasy atlas, volny a mujmail, ale tam to je se spamem snad ještě o něco horší než na seznamu, já je ale používám, protože jejich webové rozhraní mi vyhovuje. Mám je spíš na oficiální věci, kde mi nechodí příliš mnoho objemných příloh, protože kapacita schránky je spíš malá. Je ale fakt, že jsem i tak ještě nebyl nucen mazat zprávy a uvolňovat tak místo.

cochee

Gmail je celkem spolehlivý co se týká filtrace spamu – téměř nula. Jinak ale má trošku jinou filozofii a já osobně jsem si na ni nějakou dobu zvykal. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsem provedl v gmailu import všech zpráv z mých tří seznamáckých schránek, všem kontaktům ze seznamu poslal maila, ať si aktualizují na mě mailový kontakt na ten na gmail a všechny seznamácké schránky zrušil. Zůstaly mi tedy jen seznamácké účty, které fungují i u jiných služeb seznamu, třeba spoluzaci nebo login do diskuzí u článků.

pusinka50

cochee: díky ti za vysvětlení:-) Tohle jsem potřebovala slyšet:-) Zatím nemám náladu a čas to řešit, počkám chvíli, až mě ještě víc nas-rou, blbci blbí seznamácký a pak asi prubnu ten g-mail a ošahám si ho.

pusinka50

ad pl4toon: no právě, že jsem přes hodinu se snažila vložit svůj příspěvek v odkazu vlevo dole po přihlášení a jen se dokola objevoval znovu můj příspěvek s poznámkou nad tím, že byl mezitím vložen jiný příspěvek a jestli chci ten svůj zachovat