Rafaelo111

nastavení časového pásma na routeru

Jak se zadává/propojuje ntp server s routerem v nastavení časové zóny routeru?

aevul: Vím kde to zadávací pole v nastavení je, ale nevím co tam zadat, aby došlo k nastavení času. Adresu tak.cesnet.cz nebo čísla IP: 195.113.144.238­. Nefunguje mi to, nevím proč, jak to že to nejde. Čas se nezmění, nenastaví.

Odpovědi
aevul

Jsou desítky výrobců routerů a každý výrobce má desítky modelů. Jeden výrobce může mít stejné nebo podobné rozhrani pro nastavení, ale není to pravidlem.

Jak vidíš, bez pár detailů se sice dá odpovědět, ale odpověď ti nemusí být k ničemu, protože bude platná pro úplně jiný router. Výrobce, model?

Kříšťálovou kouli jsem někde zapomněl, takže jen obecně. Podívej se do logů a googli.

aliendrone

Když nic bližšího nenapíšeš, TĚŽKO poradit, Víš, jak máme vědět, jakou máš strukturu sítě?

Eh, v základu tedy velmi obecná rada – zkontroluj na něm správné nastavení gateway, mask, a dns serveru (pokud nepoužíváš digizápis, ale jmenný).

HODNĚ pomůže MANUÁL k routeru, KDYBY něco. ;) :D :D