Avatar uživatele
anonym

nasla jsem venku raneneho motyla, jak ho zachranit a nemaji nejake nemoci, ci parazity?

Dnes po desti, jsem nasla raneneho motyla, chybi mu jedna nozicka a ma poranene kridylko. Je mozne ho jeste zachranit? Je to babocka. A jak se mam o nej starat? Dekuji mnohokrat.
Doplňuji:
Na motyli kridla jsme nesahali, nalezl na ruku sam. Byl trocho prislapli do blata. Asi mi vetsina z vas rekne, at ho dam ven, jenze ten do druheho dne neprezije, neni moznost ho treba krmit medem,nebo tak? Aspon at se trochu vzchopi, pak ho pustim.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Damiana před 4024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nijak, nechat ho v klidu tam jde jsi ho našla. Nepodaří se ti ho vyléčit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

motýlek má na sobě ochrannou vrstvu a i když se na něj
jen sáhne tak se poruší a nevzlétne..
bez nožky nevím zda by mohl přežít..
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mot%C3%BDli
Doplňuji:
medem ho nenakrmíš to není nektar čímž se motýli živí..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nek­tar

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

tak o něj pečuj. On ti brzy umře, nesmíš pak z toho být smutná. Dej ho do zeleně a ať má přírodní světlo a tmu,víc pro něj udělat nemůžeš ,) ..a choď více do lesa a ven, ať se tolik nemusíš bát nemocí a parazitů ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Pokud je křídlo jen natržené, nebo kousek chybí, ale normálně s ním pohybuje, může časem odletět. Chybějící noha mu nijak zvlášť k životu nevadí.
Domů ho nedávej, umístil bych ho někam na rozkvetlé rostliny a ponechal tam. Věř mně, že víc pro něj udělat nemůžeš.

Doplňuji:
Parazity samozřejmě i motýli mají, také je napadají různé plísně atd., toto ale určitě nebude ten případ.
Ještě proč dát motýla ven – pokud je to samička, tak i nelétavá se může spářit a naklást vajíčka..

Zdroj: Studium entomologie

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
Elis Pokorná

Jako malá jsem pořád zachraňovala motýlky :) Vem si skleničku do ní natrhej nějaké kytky, polož tam motýla. Pokud žádnékytky nenajdeš krm ho šťávou, ale pozor, ať se ti nezaleptá. Mě vždycky sosal :) Ale nebuď smutná,až zemře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek