Lauruš

Nevie niekto, kde žijú motýle?

Nevie niekto, kde žije motýl ???

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná.

Ale přesto jsem vám našla oblast výskytu

Rozlišujeme pět ,,zoogeografických" oblastí:

"1. Palearktická oblast:
Je to největší oblast rozprostírající se na severní polokouli od Evropy přes Saharu po Čínu a Japonsko.
Podnebí je zde převážně mírné.
Motýli v této oblasti jsou známější než motýli z jiných částí světa.
Studium tohoto hmyzu začalo tady v Evropě.

2. Indoaustralská oblast:
Rozprostírá se Pákistánu a Indie po Austrálii a Nový Zéland.
Z hlediska výskytu motýlů je tato oblast jednou z nejbohatších na světě.
Prakticky celá oblast leží v tropech a tak je zde zastoupeno mnoho ekosystémů.

3. Etiopská oblast (afrotropická):
Je to oblast na jih od Sahary.
Je zde popsáno více než 2500 druhů denních motýlů a ještě mnohem více druhů nočních motýlů.

4. Neotropická oblast:
Rozkládá se od Mexika po Tierra del Fuego v Jižní Americe.

5. Nearktická oblast:
Rozkládá se od Kanady a Aljašky po Floridu a jižní Kalifornii.
Podnebí je převážně mírné.
Tuto oblast obývá přes 700 druhů denních motýlů a ještě mnohem více druhů nočních motýlů.
Nejznámější motýl z této oblasti je asi Danaus stěhovavý známý svou migrací z Kanady do Mexika.

6. Hmyz, který se vyskytuje v nearktické a palearktické oblasti má tzv.holarktické rozšíření"

http://www.mar­tindromedar.es­tranky.cz/clan­ky/oblasti-vyskytu.html

Další odpovědi
luckykubrt

Hodně jsou vidět na louce v letních dnech. 🙂

Mc Merkurion

… aký? … je jich hafo druhů …

Emefej

Viem.