EKSOT123

Napovídá architektura stračího hnízda na její filozofii: „Podle sebe soudím tebe?“

pokud nikdo trefně neodpoví, dodám zítra další informace k otázce

Ivzez mě přiměla doplnit info už dnes, i když tím možná někoho ošidím o samostatné nalezení odpovědi. Zároveň jsem velmi rád, že jsem to nenapsal hned a napsali jste tak krásné odpovědi.
Jo Ivzez, filosofie či předurčení různých druhů zvířat, i domácích, je zajímavá. V době školních let byla pro nás na vsi stračí hnízda oblíbeným objektem zájmu. Tak mohu potvrdit info Annas, že si straky dělají nad hnízdem stříšku jako ochranu vajec a mláďat= info č. 1. Ale před kým?, nejsou zblblé z vlastního jednání, viz dále
Dalším info je, že dříve citliví myslivci vystřelovali část stračích hnízd brokolicí?, protože plenily hnízda ostatních pěvců – vejce i mláďata = info č.2
(Dodatek mimo zadání- dnes jsou straky přemnožené, hlavně ve městech, kde je kvůli tomu málo jiných pěvců. potravní řetězec zde moc nefungují, protože při nedostatku pěvců se živí ještě hmysem semeny, myšmi, odpadky apod.)
Nebo se ve stračí filosofii pletu, nemájí straky chorobný strach v důsledku vlastní loupeživosti?

Nejlepší odpověď
annas

Někde jsem slyšela, že jako "Stračí hnízdo " se nazývá Strakova akademie, tedy sídlo vlády. Modří ptáci pak ODS., i když jsem tomu enpřikládala význam, teď mě to blesklo.

Takže pravé stračí sídlo je bytelné, ale neuspřádané, má nad sebou stříšku.

Často se do něj straka nevrací a použíjí je jiní ptáci.

„Stračí hnízdo“ je různorodé, je jistým způsobem roztřepané, stává se, že se do něj po čtyřech letech všichni „ptáci“ nevrátí, ale přesunou se jinam.

Straky jsou modré, takže i tzv. modří ptáci" – ODS – se přesouvají do jiného hnízda.

Tudíž se dá říct, že podle strak, které opouštějí hnízdo a je jim jinde dobře, se i ODS přesunula jinam a věří, či soudí, že se jí povede dobře.

Je modru dobrá na obou stranách?

Další odpovědi
Kepler

Straka obecná středoevropská (Pica pica pica – to není vulgarimus psaný na telefonu, to je fakt latinské jméno), si staví nepořádná hnízda, jak je známo. Myslím, že ta její architektura spíše napovídá postoji: polibte mi zádel, no a co?
Některá blbka má taky klaunovský šatník jako pastelky. Navíc plný korálků, flitrů a třpytek, prostě stračí hnízdo. Myslím, že majitelka se řídí stejným heslem, jako straka.

ivzez

Straka a filozofie?
(((((((((((((­((((((((–:

ivzez

@EKSOT123:
zkoušíte tou otázkou zaskočit za Founda?

EKSOT123

Ivzez, to bych si netrouf, přestože část jeho otázek je ošklivých, je to určitě talent. Druhá věc je, k čemu by měly sloužit tyto stránky, ale to stejně asi vždy musí dopadnout jak zde. Odborné otázky je nutno řešit na odborných vebech. Další info k otázce tedy dodám již za chvilku – viz otázka\ Ps. váš názor je taky pěkný, stejně jako Annas Kepler.

ivzez

Mně tato otázka připomněla jeho styl.
Proto mne napadlo, jestli jste se třeba nenechal inspirovat.
(Na inspiraci není nic špatného.)

K otázce:
Asi jsem (dneska) nějak natvrdlá, ale v „počínání“ opeřenců bych filozofii ani obavy či strach nehledala.