napajeci zdroj

Mam notebook Asus F3SR, na baterii mam 11.1V a 4800maH,ale kolika amperovou nabijecku,napajeci zdroj mam pouzit?_mohl by mi nekdo podrobne vysvetlit ten gulas mezi V,A,W_muzu pouzit radeji silnejsi nebo slabsi zdroj?_Noteboku mam nekolik,kazdej to ma jinak a porad se v tom nevyznam…

Odpovědi
klob1

Je napsané na baterii Change a hodnoty?pokud ano..tak mi je pošli v odpovědi..Tak většinou je dobré originální zdroj,pokud nelze sehnat,tak nabíječka by měla být asi o 3 Volty více(napětí)..pak nabíjíme baterii takže o 10% menším proudem nežli je hodnota baterie, což jsou Ampéry,většinou mA(miliAmpéry) Takže tvá má 4,8A?to by znamenalo nabíjet 480mA ,ano to bude tak to by souhlasilo..nebo některé už dnes se nabíjí i o 5krát menším proudem.Kdyžtak ti pošlu pak mail a pošleš fotku toho štítku baterie.W jsou Watty,což je na na sekundárním vinutí třeba příkon zdroje co papá ze zásuvky,na sekundárním je výkon co dává snese. Ohmuv zákon a podobné.Jinak se rovná napětí násobené proudem.P=UI.­.W=VA