Aldaov

Naměřen alkohol v zaměstnání.

Dobrý den,cca 10min. před příchodem do zaměstnání jsem použil ústní vodu s alkoholem,ale žádny alkohol jsem nekonzumoval.V za­městnání jsem byl podroben dechové zkoušce (přístroj draeger 7410) s hodnotou 0,09 ‰ a s druhou zkouškou po 15min s hodnotou 0,05‰.Asi za dalších 20min později jsem byl na protialkoholní stanici,kde mně lékař vyšetřil,znovu jsem si foukl s hodnotou 0,00 promile a odebral krev.Očekávám výsledky ze soudního s hodnotou 0,00 ‰ Může mně zaměstnavatel propustit,když jsem v práci nafoukal?

Odpovědi
Alesh

Tak takhle: může to zkusit. Nic nepodepisuj, pokud to na tebe vytáhne, že jako hrubé porušení pracovní kázně, tak pak se určitě poraď s právníkem. To může skončit i žalobou, kterou (troufnu si tipovat) v tomto případě zaměstnavatel nepochybně prohraje. Druhou otázkou je, jestli bych chtěl v takové firmě i nadále pracovat, když by se ke mě takto zachovala.

Aldaov

Děkuji,zaměstna­vateli jsem odmítl,že bych pil.A taky sem se podrobil krevnímu vyš.Bohužel v té práci musím ještě chvíli vydržet a je mi jasné že budu trnem v oku.Než seženu něco jiného.

Alesh

Příteli, tady se děkuje udělením palce, případně udělením nominace. 😉