AndyT

Nakupovaní ze zahraničí

Nedávno jsem našel na Internetu obchod s cosplay kostýmy.Sice dovážejí do ČR, ale na stránkách jsem nenašel české cenovky. A proto se chci zeptat, když si ho budu chtít koupit, budu muset platit v USD či v korunách. děkuji za odpověď
Doplňuji:
A když nechci platit elektronicky ale např. na dobírku?

Nejlepší odpověď
anonym

Měna platby (a další podmínky transakce) vždy záleží na podmínkách konkrétního serveru.
Ale – pokud budeš platit např. kartou z účtu, který máš v Kč, můžeš klidně platit v USD, euro… – konverzi provede banka, u které je účet veden (obvykle podle kurzu deviza-střed). Pro netové ´peněženky´ (PayPal apod.) platí totéž.
Doplňuji:
A umožňuje ten „netový obchod“ zaslání do Česka na dobírku??? :-O
Jak píšu – záleží na podmínkách toho konkrétního e-shopu – ty je nemusíš akceptovat (tím, že nenakoupíš!).
;-D