Ivka3004

Nájemník ucpal svými vlasy a nedbalostí vířivku. Nejde opravit,musí se koupit nové čerpadlo.Kdo to bude hradit? Děkuji

Cena nového čerpadla bez instalace je Kč 5 000,–

Nejlepší odpověď
standa

Samozřejmě, že tuto škodu zavinil nájemník a její náhradu můžete požadovat na něm.

Pokud se však nedohodnete a bude chtít i přesto svůj nárok uplatňovat, pak vám nezbyde než soudní cesta.

Pro podání takovéto žaloby však budete nutně potřebovat hodnověrné DŮKAZY…, a tady to asi narazí.

Pokud vám to bude stát za to, tak si nechte sepsat určitý znalecký posudek, např. opravářem apod. Dále doporučuji pořídit si potřebnou fotodokumenta­ci… apod.