Avatar uživatele
Pokročilý

Nájemník bydlí dál i po platné výpovědi, dokonce si přistěhoval další osobu bez vědomí majitele, co s tím ?

jak jsem se již zmiňovala, mám neplatiče od 1.12.2009.Paní podepsala 3 měsiční výpověď, proti které se neodvolala.Nájem ji skončil letos k 1.červnu. Neplatí, bydlí dál, přistěhovala si i druha.Právník podal žalobu k soudu, bude vydán platební rozkaz k uhrazení dlužné částky.
Nájemnice to zcela jistě neuhradí, chechtá se a vesele bydlí dál.
Už si fakt nevím rady, mám podat trestní oznámení na policii, nebo opět na soud, nebo vzít dva chlapi a vykopnout dveře, chytit ji za tlustý zadek a vyrazit i s nábytkem na ulici? Nájemní smlouvu měla na 2 roky, výpověď podepsala a uznala své neplacení nájemného, má podepsáno, že nepožaduje náhradní bydlení ani přístřeší.
Kdybych připustila možnost, že uhradí částku v soudním příkaze, tak stejně se z bytu nehne a dále platit nebude. Jak se mohu domoci soudního vystěhování, musím opět žádat soud ?
Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Jednoduše zavolat policii, že se v domě nachází osoby, které tam nemají co dělat. Ti "sqoteři" by museli policii doložit, že na bydlení mají nárok. Podle toho, co stojí v otázce, oni to nebudou mít čím doložit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Policie se vaším případem vůbec nebude zabývat, protože nedošlo k žádnému TRESTNÉMU činu.

Váš případ má 2 roviny:
a) dlužné nájemné
b) soudní vystěhování

ad a)
Váš právník učinil podáním žaloby maximum možného. Pokud neuhradí platební rozkaz, tak nastoupí exekuce..., ale nejprve musíte podat soudu návrh na exekuci (právník vám poradí detaily)

ad b)
Pokud již uplynula doba, na kterou byla uzavřena nájemní smlouva a bývalá nájemníce se odmítá vystěhovat, tak musíte postupovat takto:
- podejte žalobu na vyklizení bytu a zde uveďte termín do kdy se tak musí stát
- pokud exnájemník dobrovolně nesplní vykonatelné soudní rozhodnutí, tak budete muset podat návrh na výkon rozhodnutí prostřednictvím exekučního vystěhování
- a pak už to pojede, nebojte, ale bude to chvíli trvat.


Avatar uživatele
Registrovaný

Souhlasím plně se Standou a v žádném případě ho z bytu nevystěhovávejte. Pokud bez jeho dovolení vstoupíte do bytu, a to i přesto, že nájem skončil, či máte již vykonatelné rozhodnutí soudu v této věci, dopustil by jste se trestného činu porušování domvní svobody, což by vedlo k trestníímu stíhání vaší osoby.


Avatar uživatele
Bronzový

Vemte několik chlapů,zavolejte policii,a vystěhujte je.Divím se že jste ji tam nechala bydlet půl roku bez placení.Já bych jí dala podepsat takovou smlouvu,že už při prvním nezaplacení prostě vypadne.


Avatar uživatele
Stříbrný

Požádat exekuční úřad o vymáhání dlužné částky, Penále na tom naskakuje tak rychle že se nebudou stačit divit,pokud to nezaplatí příjdou jim zabavit majetek. Přestane je to brzo bavit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

pastel.ka

Děkuji všem za odpovědi a názory. Budu zde na diskuzi informovat, jak to probíhá( tedy pokud vás to bude zajímat), nájemnice nebere vůbec žádné telefony,ani z jiných čísel, neotvírá.Soudní příkaz ji byl odeslán, jestli jej vyzvedla zatím nevím.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.