Avatar uživatele
Bronzový

Najde se nějaká tichá či snad i bezhlučná rychlovarná konvice, nebo je to proti fyzice varu vody?

Pukud snad je i bezhlučná (snad je to slovo pro prakticky tichou), tak aby měla na konci varu nějaký zvukový signál nebo alespoň nějakou blikající kontrolku/změnu zabarvení signalizace?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Existují konvice s nastavitelným termostatem. Tam bys měl mít možnost nastavit si vypnutí před skutečným varem, nebo hned na začátku varu. Klasická konvice vypne až když se párou nahřeje bistabilní termostat.... Tzn... voda se vaří, vyvine se dostatek páry, pára projde držadlem k termostatu a chvíli tudy proudí než se termostat nahřeje na dostatečnou teplotu, pak teprv termostat vypíná a voda ještě chvíli vaří protože je přehřáté topné těleso... Takže voda se vaří desítky sekund (ok, tak jen cca deset sekund) zbytečně - tedy nikoli zbytečně, ale proto aby naprosto neefektivním způsobem ohřála termostat.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Mívali jsme plastovou rychlovarnou konvici (mimochodem vydržela asi deset let) a ta byla celkem tichá (ETA). Plechové jsou hlučné, protože plech rezonuje.


Avatar uživatele
Zlatý

Popravdě - ještě jsem neviděl rychlovarku, která by neměla optickou signalizaci zapnutí. Ergo když nesvítí, tak to znamená, že DOVAŘILA (tedy - pokud jsi ji před tím zapnul)! ;) :D :D

Méně hlučné jsou obecně nízkowattové plasťáky. Var VŽDY způsobuje nějaký hluk, no.


Avatar uživatele
Zlatý

Ve vodě je rozpuštěný plyn a ten se ohřevem a varem uvolňuje. Tomu nezabráníš ani termostatem. Pokud ovšem nechceš pouze vlažnou vodu.
Uvolňování plynu doprovází patřičný hluk, který zesiluje rezonance stěn konvice.
Čím je stěna slabší tím více rezonuje. Je logické, že méně rezonuje plast. U plechových konvic je situace horší. Je třeba si vybírat konvice, které mají dvojité stěny a mezi nimi izolant!! Ony také méně hřejí na povrchu!! Jsou ale dražší. Já když vybírám konvici, tak chodím kolem regálu kde jsou vystaveny a cvrnkám do nich nehtem na ruce. Která bude silně hlučet a která méně, lze poznat na první poslech. Prodavači o tomto nemají
ani páru a koukají na mně jako na vetřelce. Také jedna věc u které vás internet nespasí.


Avatar uživatele
Bronzový

Nerovnoměrná teplota vyvolává místní var, proudění a hluk. Kdyby se voda neohřívala naspodu spirálou, ale rovnoměrně v celé mase, asi by to víc hlučelo až při varu. Ale většině lidí ten chvilka šramotu nevadí, spíš jde o zbytečně zpožděné vypínání a úsporu elektřiny, jak píše Dochy.


Avatar uživatele
Zlatý

Měli jsme v práci konvici, kde šlo nastavit teplotu od 50 -100 ° C. Tak během varu to bylo slyšet. Nyní máme automat, který ohřívá vodu a je bezhlučný. Takže si dám do hrnku kávu a zaleju horkou vodou.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Zajímalo by mně jak jsou na tom skleněné konvice!! Nemám zkušenosti, ale měly by rezonovat nejméně!!

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Mezi ten plyn samozřejmě počítám i vývin vodní páry při varu.

Avatar uživatele
Bronzový

EKSOT123

Asi je pravda, že nejvíc rachotí ten plyn, který se tvoří na styku spirály s vodou po celou dobu ohřevu. A čím je voda teplejší, tím větší bubliny. Kdyby se voda ohřívala rovnoměrněji - třeba v troubě v dřevěné misce, myslím by to šlo potichu až do varu.

Avatar uživatele
Stříbrný

orwell

Skleněnou mám a řve taky. Jediná možnost, jak výrazně omezit hluk, je podle mě pomalé ohřívání. Ale to by zase nebyla rychlovarná konvice, že.

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

Několik jsem jich potkal v kuchyňce v práci... plus mínus efekt podobný těm plechovým, možná něco mezi levným plechem a levným plastem... Jde o tvrdý materiál, takže chvění netlumí.

 

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 697
Zlatý marci1 380
Zlatý annas 316
Zlatý gecco 308
Zlatý mosoj 284
Zlatý Kepler 274
Zlatý hanulka11 271
Zlatý briketka10 182
Zlatý ivzez 179
Zlatý Edison 170

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.