rysekl

Nahrání FIRMWARE OpenWrt do TL-WR1043ND – nefunkční modem

Pokusil jsem se nahrát firmware OpenWrt a vše šlo podle plánu,ale po restartu už nefungoval, zatím se mi oživit nepovedl – nemá někdo zkušenost? Rozsvítí se power a to je tak vše, při připojená bliká LAN port na kterém jsem, ale připojit se do něho nejde.
Doplňuji:
Doplňuji, že router není možno pomocí tlačítka reset obnovit do továrního nastavení!

Odpovědi
autacek

Pokud se nic nepokazilo, tak router má pravděpodobně jen jinou adresu ! Musíš se připojovat na tu správnou, tu najdeš v dokumentaci od firmware. Počítač ze kterého se na něj připojuješ musí být nakonfigurován též na stejnou síť ;)
Doplňuji:
Failsafe mode

Píšu až na konec, snad nebudete potřebovat.
Pokud se stane, že si router kompletně zablokujeme (a že se mi to vážně stalo), dá se vše obnovit pomocí failsafe modu. Vypněte router, poté jej zapněte a až začne blikat kontrolka SYS, zmáčkněte a držte tlačítko QSS tak dlouho, až SYS začne blikat rychleji. Nyní se dá na router připojit, ale pouze přes telnet a na IP 192.168.1.1. Takže si nastavte IP adresu na PC třeba na 192.168.1.2 a v PuTTY nastavte telnet, port 23. Není požadován login ani heslo.

http://hrosikov­.cz/openwrt-na-routeru-tp-link-tl-wr1043nd

anonym

To vypadá jako by jste tam nahrál jiný firmware a on již nechce komunikovat s hardwarem. V tomto případě pokud nemáte speciální box na programování čipů tak bych router donesl do servisu kde vám vyndají flash čip a nahrají tam svůj.

Já na svém routeru využívám tento firmware http://www.dd-wrt.com/site/index a nemohu si ho vynachválit jelikož instalace probíhala tak že jsem .bin soubor vložil do sekce pro update firmware a za 5 minut mi jel nový firmware. Ukládání nastavení zde funguje krásně – router se nemusí instalovat. Má také mnoho vychytávek jako např. SSH, Telnet, ale i sledování provozu sítě, aktuálně připojení klienti (+ možnost je blokovat / vypojit), virtualizace sítě… Instalace probíhá obdobně z tohoto listu http://www.dd-wrt.com/site/sup­port/router-database si naleznete Váš router a stáhnete si proto daný systém http://www.dd-wrt.com/router­db/de/download/TP-Link/TL-WR1043N(D)/1.x/fac­tory-to-ddwrt.bin/4194