zabicka321

Náhrada vzniklé škody při odsouzení dvou lidí ????

Při odsouzení dvou lidí k náhradě vzniklé škody ve výši 32 098Kč, jak je to s rozdělením částky? Když jeden uhradí polovinu a ten druhý ne? Jak se to řeší?
Doplňuji:
Soud rozhodl o úhradě škody, škodu mají uhradit odsouzení společně… Není urřeno kdo jakou částku. když jeden odsouzený uhradí polovinu a druhý nic, jak to poté bude řešeno? Bude se to brát jako porušení soudního nařízení pro oba?

Nejlepší odpověď
Drap

Soud by měl určit kdo má škodu uhradit.

Další odpovědi
kyt

Pokud soud uložil žalovaným uhradit škodu společně a nerozdílně, plněním jednoho zaniká povinnost hradit toho druhého, v praxi to znamená, že dluh může uhradit i jen jediný z žalovaných a může se poté domáhat po druhém žalovaném úhrady poloviny částky jež hradil. Pokud tedy zvažujete podání návrhu na nařízení exekuce pro nezaplacenou částku, postupujte tak, jak rozhodl soud v nalézacím řízení, tedy pokud bylo uloženo „společně a nerozdílně“, je třeba návrh na nařízení exekuce (či výkonu rozhodnutí) sepsat tak, aby bylo oprávněným uloženo uhradit také společně a nerozdílně.