gore

Náhrada škody pronajatého vykradeného bytu?

Je možnost chtít po majiteli bytu po vykradení náhradu škody i když tak není uvedeno ve smlouvě? byt dle nás nebyl řádně zabezpečen a majitel s tím byl obeznámen, ale nic s tím neudělal. opravdu stará fabka i kování, rozhodně nic bezpečnostního. a pokud ano jakým způsobem vymáhat škodu? díky

Nejlepší odpověď
Dochy

Pochybuju. Škodu vymáhej na zloději. Podle toho co píšeš byl byt standardně zabezpečen. Že by to mohlo být i lepší je fakt, ale domácí vám to podle všeho nevykradl. Jaké je zabezpečení jste zřejmě věděli před podpisem smlouvy. Zvyšovat zabezpečení nebude povinnost majitele, pouze se na tom můžete dohodnout. Třeba tak, že to zabezpečení zaplatíte, nebo se zvýší nájem.

Další odpovědi
Pepa25

Teoreticky chápu, že se snažíte újmu přehodit na někoho jiného, ale jaký delikt měl pronajímatel způsobit? (Obecně přichází v úvahu porušení zákona, smlouvy nebo podle NOZ porušení dobrých mravů). Zákon zcela jistě neporušil: nevím o tom, že by pronajímatel měl garantovat, že byt nebude vykraden. Smlouvu nevím, ale předpokládám, že takovou garanci tam také nemáte. Na druhou stranu si dovedu představit, že jste si dohodli, že majitel byt pojistí a vy budete oprávnění z pojistky nebo že zajistí zvýšení zabezpečení bytu – pokud smluvně sjednanou povinnost porušil, máte nárok na kompenzaci újmy. („obeznámení, že si něco myslím“ je ale samozřejmě úplně k ničemu, měl jste si něco dohodnout, uzavřít pojistku atd., prostě konat, dnes můžete jedině „bycha honit“). Posouzení případného porušení dobrých mravů nechám na vás …

Drap

Jedině v případě, že ho vykradl majitel

Drahuška999

No a aby se vám už nikdy nic podobného nestalo, určitě doporučuji vyzkoušet služby jako je třeba tato zde – https://www.ja­blotron.cloud , díky které můžete získat opravdu hodně moc kvalitní zabezpečení, kterého rozhodně litovat nebudete a to ani jak po kvalitě tak ani po cenové stránce :)

OLIVER _

My jsme si nechávali po vykradení našeho bytu, kdy nám absolutně nikdo žádnou korunku ani nevrátil, zabezpečit byt a to konkrétně od firmy http://rex.eu . Určitě doporučuji, od té doby se nám usíná o něco lépe.