Vlcice78

Nádržka na aviváž zůstává po vyprání plná vody, musím ji sundat a vodu vylít než začnu znovu prát. Aviváž bere normálně

Problém s pračkou s vrchním plněním .

Nejlepší odpověď
Deli

Také mám pračku s horním plněním.
Rozeberte zásobníky na aviváž, prášek apod. co tam jsou a zjistěte, zda nepotřebují vyčistit. Čas od času se trubičky zevnitř obalí takovým šlemem a pak tam zůstává voda, i když aviváž si to vezme.

Další odpovědi
pusinka50

Jestli to pračka začala dělat a nedělá to od samého začátku koupě, tak zkuste vyčistit tu dírku-trubičku, kudy aviváž teče do pračky, třeba špejlí, občas se to stává, že se časem ucpe, ikdyž aviváž si pračka bere. Aviváže je v misce málo oproti proudu protékající vody, proto nestačí odtéct.

Hlada

Něco je špatně. Normálně by se měl obsah misky vysát přepadovou trubičkou na principu spojitých nádob. Trubička může být vysoko, může být ucpaná, netěsní v přepážce nebo je jiný důvod, proč se trubička neodvzdušní. Není ucpaný vstupní filtr a tím snížený průtok?