Avatar uživatele

Nabíjení baterie GP ReCyko+ AA?

Děkuji mosojovi (ale i ostatním)za radu ohledně baterií do fotoaparátu. Zakoupil jsem si ted doporučované baterie GP ReCyko+ přednabité, vložil do foťáku a ukazuje plný stav.
Jak správně tyto baterie nabíjet?
Mám nabíječku 1,2V= 160mA, další 2,4V= 150mA a pak ještě poslední 1,2V= 120mA. Mám je nechat úplně vybít nebo nemají paměťový efekt a je jim to jedno?
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Vybíjení pod určitou úroveň je škodlivé zrovna tak jako dlouhodobé přebíjení. Pokud nemáš nabíječku, která sama dovybije AKU a pak ihned začne nabíjet. Nech to koňovi. Jakmile foťák přestane pracovat vyndej AKU a nabij je. Neskladuj je vybité. Potřebuješ-li AKU dobít ( jdeš do terénu fotit) klidně je dobij. Akuj mají jenom minimální paměťový efekt. Jednou za čas ale neškodí AKU nechat vybít a nabít. Nabíjecí proudy ktré uvádíš jsou nízké a AKU neuškodí spíš prospějí. Důležité je nepřebíjet. Takže buďto automat nebo hlídaT, což se ale u částečně vybití AKU těžko počítá. Takže raději ta automatika.
Doplňuji:
Kdysi jsem si dal tu práci a porovnal jsem vybíjecí křivky AA ReCyko se Sanyo 2700. s ohledem na napětí které potřebuje fotoaparát.
Na grafu je vidět kdy fotoaparát vyhodnocuje AKU jako vybitou je to někde kolem 1,1 V. V žádném případě by nemělo napětí klesnout pod 1 V !!!!. Vybíjení se provádělo proudem 200 mA na nabíječce Conrad IPC 1L, která umí i diagnostikovat nabíjení.
Taktéž při napětí cca 1,4 V ( měřeno při nabijení) lze považovat AKU za plně nabitou. Proud kterým se AKU nabíjí není tak rozhodující, ale AKU by se při nabíjení neměla zahřát na více jak 35 - 40 oC, což se obyčejně děje pokud nabíječka nabíjí proudem větším jak 500 mA. Tzv. rychlonabíječky nepoužívat.

http://www.ulozisko.sk/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Doplním Mosoje: nabíjet můžeš všemi těmi nabíječkami, předpokládám, že jsou "hloupé" a umí pouze konstantně dodávat proud. Považuješ-li článek, při kterém už fotoaparát nefunguje, za plně vybitý, pak si můžeš zhruba vypočítat dobu nabíjení podle vztahu kapacita článku / proud nabíječky = čas nabíjení. Vypočtený čas je třeba vynásobit koeficientem 1,4 , protože nabíjení nemá 100% účinnost, velká část dodané energie se namísto na uložený náboj promění na teplo. Protože Recyko články mají, odhaduji, kapacitu 2400 mAh a všechny tvoje nabíječky dodávají méně než desetinu proudu pro nabíjení přepočteného na kapacitu, nevadí ani několikahodinové přebíjení, hmota článku stačí rozptýlit vznikající teplo.


Avatar uživatele
Bronzový

Baterie Recyko jsou z řady GP. Klasické nabíjecí AA mají 2700mA a přednabité mají 2050mA.Tudíž menší kapacitu než MiMh. Pokud máš více baterií, tak používej zásadně stejné kapacity, aby nedocházelo vybíjení silnějších článků. Pak záleží na jeké napětí je fotoaparát. Baterie mají 1,5V a aku 1,2V. Potom ti nabité akumulátory signalizuje fotoaparát jako vybití.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 921
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 417
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 302
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý led 277
Zlatý Lamalam 261

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.