kemis

na terase se mi stále loupe barva je barva ,která by držela

Nejlepší odpověď
dědapetr

Záleží na tom kde se loupe,podlaha,zá­bradlí a nebo něco jiného.Na vše se dostanou barvy vhodné na materiál který budete potřebovat.

Další odpovědi
mosoj

Pokud je to dřevo a je vystavené dešti, mrazu a sluníčku, nevydrží vám tam z běžně dostupných laků nic. Dva max. tři roky a pracná obnova a již to nikdy nebude jako nové. Takto namáhané dřevo je nejlépe povrchově upravovat pouze napouštěcími barvami typu Luxol. Ty se neloupou a kdykoliv to lze pouze přetřít. Pouze se každým natřením ztmavuje odstín.

Jediné barvy které vydržely na dřevě za takovýchto podmínek byly dříve vyráběné fermežové barvy!!!! Pokrok ale postupuje, doba je uspěchaná a tak se přestaly vyrábět.
Oni totiž klidně zasychaly týden a zůstávaly stále velmi pružné.

S kovem je to již lepší. Barvy typu Hamerite nebo Alkyton vydrží neskutečně dlouho. Jsou samozákladové a mohou se aplikovat na již korozí napadený povrch. Kov má jednu velkou výhodu proti dřevu on je totiž objemově stálý a nereaguje na vlhkost.

sejtanka

Asi máte špatný podklad,jinak KNAUF dělá dobré barvy,bylo prezentováno v neděli 10.4.2011 v rady ptáka loskutáka,dá se to vyhledat.

Jakub Tlapal

My už teď máme teda na terasu venkovní dlažbu, ale dlouho jsme tam měli jen natřený beton a nikdy se nám z něj barva neloupala. Asi záleží, jak kvalitní koupíte barvu a pak je taky špatný mráz a déšť. Určitě by pomohla markýza proti dešti . Ochránila by terasu před sluncem a deštěm, tak jestli tam nemáme žádné zastřešení, tak bych o tom popřemýšlel.