cappuccino

Na kolik vas vyjde maturitni ples vaseho ditete?

Huraa, dite se dostalo na gympl. Ale prvni prekvapeni nas ceka uz v prvnim skolnim tydnu: Maturitni ples!
Nekteri studenti zacinaji setrit jiz od prvniho rocniku, protoze castka za maturitni ples je 15 i vice tisic.
A co kdyz si to nekteri rodice nemohou dovolit? Zaplati to sponzori? Jak je to v praxi?

Odpovědi
zjentek

Já si o tom všem myslím dobře bude až si společnost uvědomí jak finance omezují její aktivitu. Krásný den všem milým a laskavým dámám 😉

Drap

Děti už májí dlouho po maturitě. Ale je to snadné, buď na to mám, nebo nemám. Buď si to mohu, nemohu dovolit. Sponzor to zaplatí, pokud máš nějakého svého soukromého sponzora. Jinak máš smůlu,

elkon

Je to různé děti samozřejmě spoří dopředu, např. sběr papíru, brigády a pod. Také záleží na prostředí, kde se maturák bude konat (pronájem sálu), kapela a pod. Šaty lze půjčit půjčovně oděvů, ale i to půjčení něco stojí. No a buď do toho také rodiče něco vrazí, nebo má dítě smůlu. Sponzora má asi málokdo. Pokud nemá přímo rodič nějakou firmu.

Dochy

Copato? Pokud si dobře pamatuju, tak náš maturitní ples nás stál víceméně pár / pár desítek hodin času a náklady na vlastní zkulturnění. Samotné náklady na ples se pokryly ze vstupenek a tomboly i s několikako­runovým ziskem 😉
Je fakt, že oblek něco stojí, ale to je snad investice na delší dobu, nebo lze vypůjčit.

Hlada

Pamatuji dobu, kdy nás ples nestál vůbec nic. Pronájem Lucerny, taneční orchestr a big beatová skupina se zaplatila ze vstupenek. Předtančení jsme si nacvičili sami.

cappuccino

@Dochy: Ty jsi asi maturoval v jine dobe?! My mame v rodine studenta 1. rocniku gymnazia.
Za oblek do tanecnich (a snad se do nej vejde i na maturak?!) dali rodice 10 tisic. Na maturak zacina setrit cela rodina, protoze to je celkem 16 tisic. Kluk se sice snazi neco vydelat, ale v 15ti toho moc nesezene. On je navic aktivni sportovec, takze travi hodne casu na treninku.
Ale neni jedine dite v rodine. Za par let to ceka jeho sestru.
Me spis zajimalo, jak je to na jinych skolach, jestli ty naklady jsou podobne vysoke? Pokud vim, tak na stejne skole to bylo asi pred 7 lety 10 tisic.
Dekuji za prispevky.

Dochy

Tak oblek to je jasný. Pokud si jej nepůjčí. Na druhou stranu oblek není jednorázová záležitost. Postava v 18 už se zpravidla nemění tak rapidně, aby se oblek nedal využít v dalších několika letech. Pak bych netvrdil, že jsou to náklady na ples. Co taneční? Vejška nebude?

Ples jako takový nás stál víceméně jen nějaký ten čas na zařizování.