Hawajka

Na jaké/které pracovní místo ohledně techniky by se hodila holka?

Přemýšlím nad tim, že bych šla na technickou prumyslovku, ale nevím na jaký obor, bylo by dobrý něco, kam by se hodila holka. Myslím si, že lidí dávají přednost elektrikári než elektrikarce a hlavně chci 4lety obor. Každopádně většina takových technických míst obsazuji kluci, takže by možná byl fajn, kdyby někde byla i holka, ale nevím kde…

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud chceš průmyslovku, tak najdou ženy uplatnění jak ve strojírenství, elektrotechnice, v automobilním průmyslu, ve stavebnictví a podobně. Pokud chceš 4letý učební obor, tak tam je výběr už obtížnější. Běžně však pracují ženy při výrobě motorů, v opravách telekomunikačních zařízeních, v opravách elektrotechniky, el spotřebičů a podobně.

Další odpovědi
led

Prakticky na každé pracovné miesto okrem fyzicky náročnej manuálnej práce, napríklad ručné kopanie kanálov, manuálne dvíhanie ťažkých bremien, aj keď niektoré dievčatám ženy dokážu svojou silou zahanbiť svojich rovesníkov mužského pohlavia
elektrikárok je viac než si mnohí myslia, nie je to čiste „chlapská práca“, aj keď na stožiaroch VN a VVN som ešte nevidela ani jednu…
Na Slovensku pracuje 1250 rušňovodičov, ale len dve ženy. http://www.ze­nyvmeste.sk/stra­vili-sme-noc-s-rusnovodickou--stala-sa-nou--ked-odchovala-vnucata
Ale inak tak ako píše Drap aj v technických odboroch ženy nájdu svoje uplatnenie

anonym

nejde ani tak o to zda by to bylo fajn mít na technickém oboru dívku, to by jistě bylo, ale otázkou spíš je zda by tě studium technického oboru bavilo. Baví tě Matematika, Fyzika spíš než Literatura a Dějepis ? 🙂 pokud ano směle do toho, čeká tě zářná budoucnost 🙂

Nabízí se úžasné a bohaté oblasti strojírenství, elektrotechniky, robotiky (mechatroniky), případně vývoj softwaru (softwarové inženýrství)