Avatar uživatele
Fiverka

Na jaké finance má rodina nárok?

Muž řídil a naboural vozidlo a je v kritickém stavu. Od autonehody se neprobudil. Kromě citové újmy, kterou rodina prožívá má také úplně praktické starosti. Jak zaplatit najednou jen z jednoho platu složenky a jiné závazky? Na jaké finance má rodina nárok. Začne poraněnému automaticky běžet neschopenka? Nebo co proto musí manželka zraněného udělat? Máte s tím někdo zkušennost? Případně ví někdo co se musí udělat aby děti a manželka nezůstaly bez prostředků?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4078 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Pokud byl zaměstnaný, tak odnést zaměstnavateli neschopenku, to v každém případě. Z toho nějaké peníze budou.
Byl pojištěný na úraz? Byl by příjem od pojišťovny.
Jinak dávky státní sociální podpory, na které byste případně měli nárok, protože klesly v rodině příjmy, ty se vypočítávají z předchozího kalendářního čtvrtletí, takže okamžitou situaci neřeší.
Osobně jsem takovou situaci naštěstí neřešila, takže víc asi neporadím. Manžel /živnostník/ je úrazově pojištěný, takže bych spoléhala především na to. Ale myslím, že bych v případě nedostatku peněz, požádala o pomoc rodinu, přátele a tam, kde bych měla nějaké finanční závazky domluvila splátkové kalendáře.
Nevím, jestli jsem poradila vše, co se dá, takže přidám univerzální radu – kontaktovat nějakou občanskou poradnu poblíž Vašeho bydliště, tam Vám poradí zdarma, jak řešit různé životní situace.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony