Kokos006

Na fotografíích zblízka vypadám výjimečně hrozně, ale v zrcadle vypadám o dost líp. Jak tedy doopravdy vypadám?

Děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, do jakého či kterého zrcadla se díváte. Když se podívám do zrcadla v koupelně, je to zrcadlo pravdy, ale v zrcadle na chodbě se vidím lépe.

Nemusíte mít fotogenický obličej, tproto se sobě na fotce nelíbíte. Mně osobně záběr na momentce nevadí, ale u fotografa se necítím dobře.

Vypadáte, jak vypadáte. Můžete se vylepšit třeba změnou účesu, nebo se budete usmívat – to je zdarma.

Navíc každý se dívá jinýma očima, má rozdílný pohled na to, co se mu líbí.

Jak doopravdy vypadáte? Sama sebe vidíte obráceně, takže to nemá smysl řešit.

„Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.“ — Antoine de Saint-Exupéry

Další odpovědi
Edison

Fotografie má dva zásadní problémy: 1. je rovinná – nemá hloubku, 2. záběr na ní je tvořen JEDNÍM objektivem (podotýkám, že e úplně jedno jakým). Normální člověk se pozorovatel se dívá dvěma očima a vnímá tak hloubku, to na fotografii chybí. Na fotografii rovněž platí, že tento efekt „ztráty hloubky“ je tím větší, čím větší je poměr vzdálenosti objektu a pozadí od objektivu (prakticky nezáleží a ohnisku, to má vliv jen na to, co všechno se do úhlů záběru vejde, čili jak blízko může objekt být). Na zrcadlo lidský mozek ve spojení s očima reafuje kapku jinak a hloubku v zrcadle, i když je rovinné, nějak „dopracuje“ bez problémů.

Další věcí je světlo. Druh, směr, teplota, množství… To všechno má významný vliv na vykreslování detailů obličeje, stínování a tím zvýrazňování, resp. potlačování hloubky obrazu…

hapiky

Zeptej se toho, kdo se na tebe dívá!

Drap

Jako běžný průměr

marci1

Obávám se, že na selfíčkách (tedy zblízka) vypadáme všichni stejně-hrozně. 🙂

Michala11

Světlo, pocit, nálada… A hlavně oko které se dívá, i každý člověk vás vidí úplně jinak. Takže s z mého pohledu vůbec nezáleží na tom jak člověk vypadá, hlavně když se usmívá, vše krásné i zlé se odráží na povrch. Úsměv nehyzdí žádný ksicht.

Kepler

Odraz v rovinném zrcadle je věrnější, není deformovaný. Některé objektivy při záběrech z blízka dost deformují proporce.