huxa

Na co si dávat pozor při rozdělávání baterie li-ion?

Mám v ntb nefunkční baterii, chtěl bych ji odstranit, aby notebook byl lehčí, ale zároveň si ponechat kryt na otvor s baterií, takže ji rozdělat na dvě části. Je něco, na co si dávat pozor?

Nejlepší odpověď
beer

Jak rozdělat už tedy víš, ale přecejen – je to rozumné, jet pouze na zdroj?
http://www.zi­ve.cz/poradna/no­tebook-se-tvari-jako-kdyby-tam-baterka-hp-probook-4520s/sc-20-cq-447713/default­.aspx?consultan­swers=1
Raději bych tam tu starou nechal..

Další odpovědi
mosoj

Říkáš že AKU je sice nefunkční ale čert nikdy nespí. Dej pozor aby jsi ji při demontáži nezkratoval ( u funkčního AKU hrozí výbuch). Jinak ji ekologicky zlikviduj ( dej ji do sběrny).