metalavenged

Na co při pracovním pohovoru nemusím odpovídat?

Dobrý den. Vím, že se mě nemají ptát na můj osobní život – jestli jsem vdaná, rozvedená nebo jestli mám děti.
Ale můžou se mě třeba zeptat, jestli jsem ochotna podstoupit testům na HIV? Měla bych odpovědět, že bych byla schopna?
Můžou se mě zeptat, jestli by mi nevadilo, že můj budoucí nadřízený je na mladé dívky? Jak bych na to měla odpovědět?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Zeptat se té mohou na cokoli – a ty nemusis odpovídat na nic…
😉
Taky je otázkou, o jaké místo se uchazis…

Další odpovědi
pucipuci

Na rovinu, tedy s těmi dívkami. Zeptal bych se, jestli mu nebude vadit, že ty také. Trochu humoru…Ale teď vážně, určitě bych se zeptal, jestli je to součát práce, být na šéfa milejší než by se čekalo a že pokud ano, tak prostě nemáš zájem. Možná jen zkoušejí, jaký má kdo charakter. Slyšel jsem o šílených praktikách, hlavně v zahraničí a asi to přichází i k nám. A rozhodně buď svá.

Kepler

Pokud by se tě na takové divné věci ptali, tak rychle beru roha. Tedy pokud nejde o angažmá v sexuálních službách.

Livka

Kam se proboha hlásíš? 🙂
Do tvého zdravotního stavu nikomu nic není.