Na co mám právo když mě prodavačka nebo ochranka prohledá a nic nenajde?

Už se mi několikrát stalo, že mi prodavačka u kasy kontrolovala tašku, vím že na to nemá právo, ale nemám náladu se s ní hádat a čekat na příjezd policie.

Když u mě nic nenajde a taky co by měla najít když nekradu, tak musí mi stačit omluva nebo můžu požadovat víc?

Mám právo na nějaké finanční odškodnění na místě?

Nebo můžu požadovat slevu z příštího nákupu nebo nějaký alternativní trest, že by třeba prodavačka šla se mnou na rande?

Nejlepší odpověď
led

Kontrolovať má právo len policajt (v uniforme, prípadne sa musí preukázať služobným preukazom).
Ak dáte súhlas s kontrolou vašej batožiny, oblečenia pracovníkmi obchodu, je to vaša vec. Ani v prípade absolutnej bezúhonnosti nemáte nárok na nič – dali ste súhlas na prehliadku. Ak dávate súhlas z donútenia týmito pracovníkmi, môžte ich zažalovať za obmedzenie osobnej slobody, urážku na cti a podobne. Ak trvajú na prehliadke a vy nechcete,nechajte zavolať políciu.

Další odpovědi
ReHu

Chudák prodavačka. Ta jen plní příkazy vedení, aby měla klid a výplatu.

venkovan

Co to je kotrolovat tašku? Že z ní vyndám věci a nebo, že mne požádá abych jí otevřel zda v ní nemám nezaplacené zboží.
Pokud vím, zboží nakoupené v jiné prodejně musím předem ohlásit, v četných prodejnách se tašky odkládají do boxů. Takže jestli mám velkou a neprůhlednou tašku a prodavačka mne požádá abych jí otevřel, tak jí otevřu aby se do ní mohla podívat. Kdo nic neodnáší, tak mu je to jedno.

Eiffela

Ti se ti tak akorát omluví. Jinak nic nezmůžeš.

Hlada

To, že prodavačky u kasy kontrolují tašky není obvyklé. Jestliže se vám to stává častějí, měl byste se zamyslet nad tím, proč se vám to děje. Když do prodejny nesu s sebou tašku, dám ji do zamykatelné skříňky nebo ji předem ukážu pokladní. Nemá pak žádný důvod mě kontrolovat. Podívejte se na problém z druhé strany. V prodejnách se krade a každé zboží nemůže být chráněné elektronicky. Prosté nahlédnutí do tašky není žádný zásah do soukromí. Nechtěl bych být na místě pokladní, která by měla za povinnost chodit na rande se zákazníky, kteří nic neukradli, jak navrhujete.

SajmonModer

Tady se někdo zbláznil!

dědapetr

Prodavačka a ani bezpečnostní pracovník vás nemá právo kontrolovat na veřejném místě a bez přítomnost policije,co můžete udělat tak si na zaměstnance ztěžovat u jejich nadřízených.Stačit Vám bohužel musí omluva a vyjádření nadřizeného jak byl řešen konflikt ze zaměstnanci.Bez­pečnostní pracovník má práva jako každý občan.Oni Vám stejně zdělí že je to vrámci prevence a řeknou jaku škodu jim způsobili krádežemi a že to máte pochopit a omluví se.Taky jsem byl zaněstnán jako pracovník ostrahy.

Pendolino

Určitě na omluvu,tím se nic nekazí.V některych obchodech mužete dostat i poukazku,ale nemohu řict ktery obchod.Pokud jste nevini tak tu tašku ukažete,protože se pak vola policie a nestoji to za tu ostudu i když tam nic nemate.Co kdyby vas viděli znami,těžko pak budete vysvětlovat proč vas kontroluje policie