pilostta

Na čem závisí, jestli mi do počítače půjde dát nová operační paměť?

Odpovědi
hapiky

Závisí to na typu paměti(sběrnici) a základní desce(jestli ji přečte).

jáára

Záleží jen na základní desce, jakou maximální velikost paměti dokáže adresovat.

xxx3

je třeba dohledat konkrétní typ základní desky a pak v manuálu prozkoumat, jaké paměťové moduly jsou podporovány (DDR2, DDR3, DDR4 – záleží, jak stará je to deska) a do jaké velikosti.

peterd108

Záleží na výkonu počítače. Když budeš mít pomalý a starý procesor, tak moc nemá cenu rozšiřovat RAM paměť.