Avatar uživatele
Kelt

Myslíte, že název firmy nemusí být formulován správně česky?

Sledoval jsem televizi a byla tam reklama na obchod s koly. Ale ten, kdo to hlásil, říkal – obchod s kolama. Takové výrazy jako jeli jsme tam dvěma autama místo dvěma auty svědčí o neznalosti gramatiky. Nevím, možná to přiláká lidi. Hlavní je ochota, vybavení, profesionalita. Tak proč ten nespisovný slogan. Má to nějaký důvod? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1492 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Nepřiláká, spíše odradí… Sice minimálně, ale já si okamžitě řeknu: Co je to za firmu, která nechá dodavatele reklamy vyplodit takovej hnus. Ono.. dnes se na tohle moc nehledí. Je to prachobyčejný šlendriánství. Ona totiž i nespisovná čeština má jistá pravidla. A já je tak rád porušuju… .-D 😁 Teď mě napadl celý článek o fotografii v souvislosti s tímhle. Asi něco napíšu.. Stejně si to přečte jen pár lidí, tak co… žejo… 😁

Ale přesně vím, o čom mluvíš. A problém je mnohem hlubší, ono to není jen v reklamách, ale i v oficiálním zpravodajství. Ani reportéři neuměj mluvit. Nejen, že neuměj česky, ale mluvěj nesrozumitelně, drmolej, neartikulujou. Od toho se odvíjí pak celková apatie k problému jako celku. Ve školách, v mluvě, v psaném projevu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Zdá se, že vše je tolerováno. Ostatně je to vizitkou majitele firmy, pro ostatní je to varovný signál, že jde o poněkud omezeného člověka. Nějakou dobu jsem například pracoval ve firmě s názvem Moráviachem. Ach jo…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Kdo ví. Možná že nespisovný tvar (lidový) přiláká více zákazníků. Že jim bude připadat takový „domáčtější“. Názvy firem a reklamy mají v dnešní době různé podoby, např. slogan Kauflandu „Ochutnej našeho řezníka“. Záměrem sloganu je pobavit zákazníky, pozitivně provokovat a vyvolat úsměv. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Tfůůůj!!! Marci!!!! Tohle mi nedělej!!! Se mi zvedl kufr!!!! A to si říkám, že maso je maso, i to sladký!!! 😁

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mno.. Marci.. nevím… Já bych si teda jejich řeznika nekoupil. Ani kousek. 😁

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ono to ukazuje na celkový stav slolečnosti… Snad se teď začnem vážit věcí, na které by nějaký virus neměl mít vliv.

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání