kol

myslíte, že může zaměstnat ve státním zařízení ředitel svou sestru jako hlavní účetní?

Nejlepší odpověď
standa

Žádná zákonná omezení neznám.

A naopak z určitého úhlu pohledu může být takovýto příklad ku prospěchu kvality řízení…

Další odpovědi
tanecnik

Může, ale měla by se dodržet zásada, že ne v přímé podřízenosti. Ať už je ředitel jakkoli objektivní, vždycky vznikne problém při kontrolní činnosti a závěrů z ní (opatření, tresty apod.) a pak taky u odměňování: odměny, prémie, osobní příplatek apod. Pokud splňuje všechny předpoklady a požadavky pro práci hlavní účetní a podléhá před ředitelem ještě jinému vedoucímu, neměl by být problém. Vysvětlete to ale spolupracovníkům. Zaměstnávání rodinných příslušníků je pro manažery vždy tak trochu problém vzhledem k povaze malého českého človíčka.