dabel

Myslíte si,že v téhle době je dobrý mít maturitu

Doplňuji:
Já si nemyslim i když neni vyučen má dobré zaměstnání

Nejlepší odpověď
dudu

Lépe je položit si otázku, zda je dobré mít vzdělání a je jedno zda získané na střední škole nebo vyučením se v oboru. Vše záleží na úhlu pohledu. Např. v Tunisku žije cca 10 milionů obyvatel, 40% je jich negramotných a i oni vypadají docela spokojeně. Ovšem průměrná mzda tam je něco přes 6000 korun, pokojská ve čtyřhvězdičkovém hotelu bere necelé dva tisíce měsíčně. Naproti tomu na Kypru má dnes vysokou školu již každý čtvrtý obyvatel. Chceme být montovnou Evropy nebo vyvíjet nové technologie a pracovat coby profesionálové špičkové úrovně. Chceme mít šanci být dobří nebo sedět v koutku a sbírat drobky ze stolu. Nevím zdali při čtení některých názorů mám plakat nebo se hořce smát.

Další odpovědi
mosoj

Maturita je dnes již pomalu málo.
Pokud chcete opravdu dobře placené zaměstnání je třeba vysoká škola ale ani jenom to nestačí. Je třeba také trochu toho fištrónu a umět se prosadit.

Spokojená s prací můžete být ale i vyučená.
Zase záleží na tom jak se dovedete prosadit.

Mili @

Určitě, já to vidím i u nás v práci, ten, kdo má maturu, je na tom líp, než ti se základkou.
Já teda maturitu naštěstí mám…
Já mám neteř, je vyučena jako kuchař-číšník a má dobré zaměstnání.
To záleží na tom, co po vás požaduje zaměstnavatel. U nás je maturita výhodou.

Michal Kole

V některých firmách vás bez maturity ani nedovolí se ucházet o místo.

Já mám maturitu taky, skončil jsem na úřadě práce, pak v psychiatrické léčebně a teď mám invalidní důchod.

Nejdříve jsem se vyučil (3 roky) a pak mě třídní učitelka přinutila jít na průmyslovku (4 roky).

Martina S.

Mám jen maturitu a dnes je to málo.

anonym

Maturita sama o sobě nestačí, je ale určitě chybou ji nemít (nebo alespoň výuční list).

Tohle je však jen hrubý předpoklad. Škola vám dává právě jen ten počáteční předpoklad k uplatnění, když máte pocit že se dokážete dobře uplatnit i bez ní, je to na vás – je možné že ji opravdu nepotřebujete, ale neriskoval bych to 🙂.