UltraFan

Myslíte si, že v budoucnu budou vynalezeny léky na rakovinu a na AIDS?

Díky za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
ten který je

Možná takové léky už existují, ale jsou zatím ilegální a asi tak zůstanou. Točí se kolem toho spousta peněz.

Další odpovědi
gecco

Určitě ano…
A objeví se jiné, v danou dobu nevyléčitelné, nemoci…
😉
___
Přečti si Smrt trávy (John Christopher) – je ´věštecká´…
😉

marci1

Doufám, že ano. Obávám se, že se objeví jiné vážné nemoci ( i když jsem optimistka).

xxx3

Problém „rakoviny“ je v tom, že to není ani tak nemoc, jako spíš princip. Z toho důvodu lze objevit léky na konkrétní typy rakoviny, ale ne na všechny naráz (stejně tak neexistuje univerzální lék na všechny viry). Ostatně některé typy mají mnohem vyšší úspěšnost léčby než jiné.

lexx

na některé mutace zmíněných chorob bezpochyby léky existují. v trezoru. chápejte, jejich aplikaci (to neuvažuji cenu) by se se beztak beznadějně přemnožený lidstvo
znásobilo ještě víc a to nejde připustit, autoregulace, selekce musí být…

da ny

Veselá mysl, informace, prevence …
Jeden z názorů: „Strážte si svoje zdravie – je vo vašich rukách./Dr.Vo­geltanz,Dr.Hníz­dil,Dr.Rusnák ...../Zaujímajte sa o svoje zdravie a liečbu z viacerých možností…“
O prevenci a podpůrné léčbě (v případě rakovin) se obecně ví, jen se o tom s pacientem i lékařem málo mluví /nebo nechtějí slyšet/…
Na některé druhy už má .medicína léčbu „těžšího kalibru“, hlavní práci musí udělat „pacient“ sám :D
Jestli se najde univerzální lék, nevím, ale věřím.. ;)
Někdy je třeba svést boj na několika frontách =>„Strážte si svoje zdravie – je vo vašich rukách“

anonym

Ikdyby ano, myslím, že je to jedno, protože vznikne něco nového.

arachis

Ano,už jsou, ale moc se s tím nedělá, jinak by zbankrotovali výrobci léčiv a vše by se promítlo i v ekonomice, jelikož by se přišlo i o doplatky a jedno s druhým.

VeRe1983

Možná ano, ale to vůbec nebude podstatné. Protože vývoj takových léků bude jistě stát obrovské peníze a proto, aby se oplatil bude nutné ty léky prodávat za vysokou cenu. Což vesměs vylučuje masové nasazení. On totiž není zásadní problém v existenci jistého způsobu léčby. Ale jeho běžné dostupnosti.

Rokio

Myslím si, že ano. Budoucnost nám přinese spoustu vědeckých divů.