Rokio

Myslíte si, že existují dobré závislosti a závislosti špatné?

Dobrou závislostí je například závislost na sportu, četbě a kryptoměnách (pokud daný kryptoměnový nadšenec vynechává kryptoměnový hazard a vydělává na kryptoměnách). Špatnou závislostí je závislost na drogách, alkoholu a cigaretách.

Mezi neutrální závislosti patří závislost na komunikačních webech, na internetu, workoholismus a možná i závislost na PC hrách.

Je pravda, že závislost na sportu, či četbě je stejně závažná a nebezpečná a musí se brát stejně vážně jako například závislost na alkoholu, cigaretách, či drogách?

Jedná se ale pouze o můj subjektivní názor. Co myslíte vy?

Děkuji za váš čas a ochotu mi pomoci.

Nejlepší odpověď
nyjono

Myslím, že každá závislost je špatná.

Další odpovědi
anonym

Souhlasím s nyjono, závislost není pozitivní. Předpoklad je být schopen regulovat aktivitu. Takže si nevybavím pozitivní závislost.

Emefej

Žádná závislost není dobrá.

ivzez

Závislost na kryptoměnách i všechny,
o nichž píšeš, že jsou neutrální, považuji za špatné.

Já jsem závislá na dýchání.
To za špatné nepovažuji.