hippeace

Můžu zveřejňovat cizí veřejný obsah na Facebooku?

Když někdo zveřejní fotku na fb veřejně (výrobku, osoby, auta s SPZ čehokoliv krom obsahu ne fb zakázaném jako třeba porno) a já si ji vyscreenuju a zveřejním opět na fb může mi něco hrozit?
Lidi jsou čím dál agresivnější, často to vídám ve skupinách o tvoření kdy si někdo uložil fotku výrobku a třeba po měsíci ji zveřejní s tím, že by to chtěl od někoho vyrobit, ale nezná autora, a najednou se zjeví autor a začne vyhrožovat, že přispěvatel jeho fotku zneužil a že ho zažaluje.
Pochopila bych, kdyby ke zveřejněné fotce připsal, že ten člověk, co to vyrobil, je zloděj (byť mi přijde trochu ujeté za tohle někoho žalovat, tak to zákon umožňuje a určitě se tahle možnost v určitých případech hodí), ale prostě jen tak…?

Odpovědi
elkon

Každé zveřejnění čehokoli, co není autorizováno, je nezákonné. Můžeš dát odkaz na zmíněné. To lze.