Ano-ja

Můžu vylepit na určenou plochu plakát?

Náš soubor chystá hody a máme plakáty, které chceme rozvěsit. Můžu jít do vedlejší obce a vylepit plakát na určenou plochu sama když je to naše akce nebo musím mít povolení třeba z obecního úřadu? Nebo obecně, je to trestné lepit plakat na výlepní plochy?

Nejlepší odpověď
Drap

Většina obcí, zvláště těch menších má takzvaná volná plakátovací místa. Na těch se mohou vylepovat plakáty na jakékoli akce nez poplatku a povolení. V některých obcích jich bývá i několik

Další odpovědi
venkovan

Zpravidla se za vylepení plakátu platí. Ale je to různé od obce k obci. Takže bych brnkl na obecní úřad a domluvil se o podmínkách. Leckdy zas v rámci sousedských vztahů obce podobné plakátky nechávají bezplatně.

anonym

U nás na návsi taková plocha je každému k dispozici. Každý kdo má potřebu, si tam vyvěsí co je třeba, klidně i parte.

Fyzik

Ano. Musí být pronajmuté, není li řečeno jinak.

hanulka11

U nás jsou plakátovací plochy zdarma a mohu si vylepit plakát .